Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 08 Ağustos 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sağlık, Sür Manşet, üst Haberler

Geyve’de Hastane Var Doktor Yok!

Geyve’de Hastane Var Doktor Yok!

Geyve İlçe Devlet Hastanesi’nde aylardır yaşanan doktor sıkıntısı Geyvelileri deyim yerindeyse adeta isyan ettiriyor.

BÖLGE HASTANESİ OLACAKTI

Geçtiğimiz yıl büyük umutlarla açılan ve bölge hastanesi olacak vaadiyle yetkililerin dilinden düşmeyen Geyve Devlet Hastanesinde 1 yıldır kadım doğum uzmanı yok.Bu durum vatandaşların tepkisine neden olurken tedavi olmak için hastaneye giden hasta vatandaşlar isyan etme noktasına geliyorlar.Hastanedeki doktor eksikliği nedeniyle vatandaşlar basit bir durum için bile hastayı il merkezine götürmek zorunda kaldıklarını söylüyorlar.

ÇEVRE İLÇELERLE 100 BİN NÜFUS

Geyve Devlet Hastanesi konum itibariyle Geyve başta olmak üzere, Taraklı, Göynük, Pamukova hatta Osmaneli ilçesinden bile hasta kabul ediyor.Yapım aşamasında bölgeye hitap edecek diye söylemlerde bulunulan hastane şimdilerde kendine derman olamıyor.Durum böyle olunca toplamda 100 bin nüfusla bölgeye şifa olmaya çalışan Geyve Devlet Hastanesinde 1 yıldır kadın doğum uzmanının olmamasına kimse cevap veremiyor.

HASTALAR İSYANDA

Geyve Devlet Hastanesi Kadın Doğum Servisinde bir yıldır yaşanan doktor eksikliği çevre ilçe ve köylerden gelen hasta ve hasta yakınlarının her defasında ‘Doktor yok’ cevabıyla karşılaşması nedeniyle yaşadıkları sıkıntılar çoğu kez tedavilerinin aksamasına neden oluyor. Hastane önünde erkenden sıra almak için bekleyişlerini sürdüren onlarca hasta ve hasta yakını, duruma bir an önce çare bulunmasını istiyor.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

2919 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve’de Hastane Var Doktor Yok! için 3 Yorum

  1. muallim54 dedi ki:

    Sağlıkta çağ atlamıştık; ne oldu çağın gerisine mi düştük?

  2. DOKTOR CİVANIM dedi ki:

    KİMİ KİME LİKAYET EDİYORUZ KİME DERDİMİZİ ANLATACAĞIZ BU KONULAR SİYASETÇİLEİRN ÇÖZMESİ GEREKEN KONULAR DİĞER İLÇELERDE EKSİK BU KADAR FAZLA DEĞİL ONLARDA AKPARTİLİ BİZDE OY VERDİK AMA SONUÇ EKSİK DOKTOR . YAZIK DEĞİLMİ BU VATANDAŞA MUAYENE İÇİN ŞEHİR DIŞINA TAŞINSIN NE FARKIMIZ VAR DİĞER İLÇELERDEN ONLARIN SİYASETÇİLERİ ÇALIŞIYOR Kİ EKSİK DOKTOR YOK

  3. Muhammed Talha dedi ki:

    Hastanede sıra beklerken bi arkadaş söyledi banada. Geyvedeki Bi partinin ilçe teşkilatına üye olun, biraz yandaşlık yaparsanız hemen sizinle ilgilenirler. Hangi parti olduğunu siz anladınız. Liyakat yok, sadakat var artık çok üzülüyorum devleti neduruma düşürdüler yazık yazık. Bu böyle olmaz, devlet devlet gibi olacakki vatandaş vatandaşlığıyla gurur duysun. Böyle iş olmaz.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle