Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 03 Temmuz 2018 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Köyler, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler

Geyve’de Genç Çiftçi Projesinde Şanslı Çiftçiler Açıklandı.

ŞANSLI ÇİFTÇİLER BELLİ OLDU

Genç çiftçiye 30 bin TL hibe sonuçları açıklandı.

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” kapsamında 2018 yılında hibe almaya hak kazananlar belli oldu.Bu kapsamda Geyve’den 44 şanslı çiftçi Genç Çiftçi Destekleme projesinden yararlanacak.

Bir süre önce başvuru süreci sonuçlanan genç çiftçi projesi kapsamında hibe almaya hak kazanan vatandaşlar belli oldu.Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ kapsamında Geyve’de hibe desteği verilecek genç çiftçi proje sayısı 44 adet proje olarak belirlendi. Genç çiftçilere 30’ar bin liralık hibe desteği verilecek.

Genç Çiftçi Proje Değerlendirme Komisyonu tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Geyve’de başvurusu kabul edilen toplam 292 projeden 44 başvuru hibe almaya hak kazandı. Bu projelerin 13 tanesi Bitkisel Üretim, 18 i Büyükbaş, 10 tanesi Küçükbaş ve 3 tanesi de Arcılık’tan oluşmaktadır.

Tarımsal nüfusu gençleştirmek hem de kırsal kalkınmanın gençlerle beraber daha dinamik ve kalıcı bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak amacı için gerçekleştirilen Genç Çiftçileri destekleme projesinde Hibe desteği almaya Projesi kabul edilen genç çiftçiler, 09-13 Temmuz 2018 tarihleri arasında İlçe tarım müdürlükleri ile yapacakları sözleşmelerden sonra projelerini faaliyete geçirmeye başlayabilecekler.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

4913 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle