Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Mayıs 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Sağlık, üst Haberler

Geyve’de Gebe Eğitimleri Başladı

Geyve’de gebe eğitimleri başladı

Geyve ve çevre ilçelerdeki vatandaşlara yeni hizmet binasında altı aydır hizmet veren Geyve Devlet Hastanesi’nde Gebe Eğitim Sınıfı açıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen Doğum Hizmetlerini Güçlendirme Çalışmaları kapsamında her kadının üreme sağlığı, gebelik, doğum, doğum sonu ve yenidoğan bakımı konusunda yeterli eğitim ve bilgi alma hakkının sağlandığı Gebe Bilgilendirme Sınıflarından biri de Geyve Devlet Hastanesi bünyesinde açıldı.Sakarya’da şu ana kadar SAÜEAH, Sapanca, Akyazı, Karasu, Hendek hastanelerinde açılan beş gebe eğitim sınıfına biryenisi daha eklenerek bu sayı altıya yükseldi. Anne adaylarına gebelik, doğum ve yenidoğan bakımı ile ilgili bilgi ve beceri gereksinimlerini karşılamak amacıyla oluşturulan Gebe Eğitim Sınıflarında temel hedef; annelerin mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir gebelik ve doğum süreci yaşamasını sağlamak.Geyve Devlet Hastanemizin yeni hizmet binasında“Sağlıklı Anne, Sağlıklı Bebek” sloganıyla hizmet veren Gebe Eğitim Sınıfına, anne adayları ücretsiz olarak müracaat edebiliyor.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

3038 Kez Görüntülendi.
Etiketler: , ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle