Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 02 Şubat 2012 | Geyve, Manşet, Yaşam

Meteoroloji İşleri Genel müdürlüğü’nün verilerine göre bu gece ve yarın gece dondurucu soğuk var.

Meteoroloji’nin tahminlerine göre, Adapazarı’nda bu gece -3, Hendek ve Geyve’de -7, Karasu’da ise -5 dolayında gerçekleşmesi beklenen hava sıcaklığı yarın gece daha da düşecek. Adapazarı’nda yine -3 derece beklenirken, Hendek ve Geyve’nin -9’u yaşayacağı, Karasu’da da -5’e düşeceği öngörülüyor

Tahminlere göre, hava sıcaklığı Cuma gününden itibaren ise belirgin bir şekilde artacak. Buna göre, Adapazarı’nda Cuma günü hava sıcaklığı 8 derece, Cumartesi günü de 10 dereceye kadar yükselecek. Kar yağışı Cuma gününü yerini yağmura bırakacak. Cumartesi günü ise yağış beklenmiyor.

Bu arada, Sakarya Meteoroloji İl Müdürü Akif Mamur yaptığı açıklamada, kar yağışının perşembe gününe kadar devam etmesini beklediklerini belirterek, ”Uzun yılların ortalaması olarak ocak ayında görülen en düşük sıcaklık eksi 8 dereceydi. Bu sabah ise en düşük sıcaklık eksi 5 olarak ölçüldü. Bu gece ve yarın için sıcaklık düşüşleri var” dedi.

Sakarya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdullah Keskin ise kar yağışının ürünler için faydalı olacağını kaydederek, don tehlikesine karşı da üreticilerin gerekli önlemleri almaları gerektiğini söyledi.

860 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle