Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Nisan 2014 | Alt Haberler, Eğitim, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, Videolar, Yaşam

23 Nisan Coşkusu Doyasıya Yaşandı

geyve-23-nisan-2014-kutlamaları- (41)Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 94. yılında 23 Nisan Ulasal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm Türkiye’de olduğu gibi Geyve’de de törenlerle kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, tören alanında Atatürk Anıtı’na Geyve İlçe Milli Eğitim Müdürü M.Salih Canbal tarafından  çelenk konulmasıyla başladı. Çelenk koyma töreni sonrası saygı duruşu ve sonrasında  İstiklal Marşı okundu..

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına Kaymakam Tuncay Dursun, Belediye başkanı Murat Kaya, İlçe Garnizon komutanı Binbaşı Lütfü Varol,  İlçe Milli Eğitim Müdürü M.Salih Canbal,  siyasi parti başkanları, daire müdürleri, okul müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinden sonra, Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Canbal yaptı.

23 Nisan ile ilgili konuşmayı, Geyve Orta Okulu öğrencisi İlknur İşbilir yaptı.

Atatürk Ortaokulu Öğrencisi Berra Güleç “23 Nisan “Şiirini, Ahmet Yesevi İlkokulu Öğrencisi Fatma Önal ” 23 Nisan” şiirini, Gazi Paşa Ortaokulu Öğrencisi Ravza Nur Gümüş “Hoş Geldin 23 Nisan” şiirini, Geyve İlkokulu Öğrencisi Yılmaz Dişli ” Dünya Çocuk Bayramı” şiirini, Kazımpaşa Ortaokulu Öğrencisi Beyza bakır “Neslimizin Bayramı” şiirini, Osman Gazi Ortaokulu Öğrencisi Ayça Cansu Çetin “Hürriyet Bayramı “şiirini, Geyve İH Ortaokulu Öğrencisi Şimal Kazdal ” Egemenlik Ulusundur” şiirini seslendirdi.

İlçede, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Etkinlikleri çerçevesinde düzenlenmiş olan İlkokul ve Ortaokullar arası resim – şiir – kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödülleri verildi.

Geyve HEM desteğiyle hazırlanan “Karate Gösterileri” izleyicilerden alkış aldı.

Geyve HEM destekli, Okullar Halkoyunları Ekipleri, farklı yöre oyunlarından örnekler sundu.

Geyve HEM Müdürlüğü destekli Geyve Yerel Kültür Derneği Yöre Oyunları Ekibi “Geyve Yöresi Oyunları”ndan örnekler sergiledi.

Kutlama programı, Tören Geçişi ile sona erdi.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

Geyve-23 Nisan Ulusal egemenlik çoçuk bayramı… paylaşan: geyvemedya

4173 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle