Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Mayıs 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Geyve Yöresel ile Yeni Mahalleye Dolmuş Taksi Çalışacak

YÖRESEL İLE YENİ MAHALLE’YE DOLMUŞ TAKSİ GİDECEK

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma koordinasyon Merkezince alınan karar doğrultusunda Geyve Yöresel ürünler Üretim merkezi ile Alifuatpaşa Macur Mahallesi ve Yeni Mahalle’ye dolmuş taksi çalışacak.

Geçtiğimiz yıl hizmete açılan ve araçları olmayan vatandaşların ulaşımında sıkıntı yaşadığı Geyve Yöresel ürünler Üretim Merkezi ile yıllardır yazın ayrı, kışın ayrı sıkıntı yaşayan Alifuatpaşa Macur ve Yeni Mahallede oturan vatandaşların ilçe merkezine ulaşımına kolaylık sağlanabilmesi için mevcut hatta dolmuş taksiler çalışacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi  Ulaştırma koordinasyon Merkezince alınan karara göre;

-Alifuatpaşa Merkezinden Macur ve Yeni mahalle yolunda her yarım saatte dolmuş seferleri başlayacak.

-Ayrıca Geyve ilçe merkezinden Taraklı yolundaki Bayram marketin oradaki durağa kadar giden dolmuşlar her yarım saatte bir Geyve Yöresel ürünler Üretim merkezine geliş ve gidişlerde uğrayarak turnike yapacak.

Erdinç TUNA-geyvemedya.com

3377 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve Yöresel ile Yeni Mahalleye Dolmuş Taksi Çalışacak için 8 Yorum

 1. dolmuşcu dedi ki:

  çok yanlış bi uygulama yenimahalle denen yerin nüfusu nedir alifuatpaşaya koopla gelsinler bu ne arkadaş herkes kafasına göre iş yapıyor artık murat kayaya oy yok

  • esra dedi ki:

   mükemmel bir uygulama olmuş en kısa sürede faaliyete geçmesini umuyoruz. yeni mahalle denen yerin nüfusu nedir diyen şahıs nüfus mu önemli olan yoksa insanların mağduriyeti mi? Murat KAYA’ya oy var.

  • bence sy.dolmuşcu bakış açısını değiştir fotoğrafa biraz daha geriden geniş açılı bak.
   neden yanlış bir uygulama.
   sizin dolmuşlarınızdan ücret karşılığı hizmet alabilmek için kaç nufusa sahip olmamız gerekiyor.

   bu düzen sadece yeni mah. için yapılmamış ring olucak güzergah içinde muhacır mah. okul mah. ray.sok. kantar sok.çarşı içi gibi güzergaha sahipsiniz.

  • altuğ dedi ki:

   sayın dolmuşçu ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin kardeşim kafasına göre iş mi yapıyor size ekmek kapısı açılıyor daha ne istiyorsun ama sende o kafa nerde sizde siz dolmuşçular yıllardır alışmışsınız bedava ekmeye

 2. Can dedi ki:

  Çok iyi bir uygulama..
  Yenimahalle’de yaşamayanlar için kolay geliyor laf etmesi, ulaşım zorluğundan haberleri yok. bir şey hakkında net bir bilgiye sahip değilseniz fikrinizi beyan etmeyiniz lütfen. Murat Kaya’ya oy var.

 3. bariş dedi ki:

  helal olsun yeni mahalle için bu uygulamayı yapanlara en kısa zamanda faaliyete geçmesini istiyoruz.

 4. Kübra Çakmak dedi ki:

  Çok doğru bir karar, en başta yapılması gereken bir uygulamaydı. Umarım en kısa zamanda faaliyete geçer. Yenimahalle de yaşamayanlar gidip gelmenin nasıl bir sorun olduğunu anlayamazlar. Murat Kaya’ya oy var.

 5. Hatice dedi ki:

  İyi günler böyle bir uygulamanın gerçekleştiriliyor olması çok sevindirici. Ben alifuatta setbaşı sokakta yaşıyorum öğretmenim annemin dizleri sağlıklı olmadığı için yürüyemiyor. Bu yüzden aşağıdan eve kadar dolmuş taksi tutmak zorunda kalıyoruz. Bu da sürekli sürekli olunca bize maliyeti yüksek oluyor. Her alifuattan eve getirmede 15 tl alınıyor. İnsanlar da bu yüzden mağdur oluyordu. Umarım bu uygulama hayata geçer ve süreklilik arz eder. Belediyeye de bu durumu bildirdik. Yardımlarını bekliyoruz. Her şey için teşekkür ederiz.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle