Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 13 Mayıs 2013 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, Yaşam

GYKD İnegöl’e renk kattı..

inegöl.30Geyve Yerel Kültür Derneği, “İnegöl Manavları Derneği”nin Davetine Katıldı…

 

Geyve Yerel Kültür Derneği, davet edildiği “İnegöl Manavları Kültür  ve Dayanışma Derneği”nin ‘Anneler Günü-Hıdrellez’ programına katıldı.

Geyve YKD Başkanı Namık Cihan ile Yön. Kur. Üyeleri ;Erdinç Tuna, Mehmet Arış, Yusuf Yıldız, Süleyman Pınar, Memduh Sakarya, Neşet Çakır, Numan Kısa’dan oluşan heyet ve Geyve HEM Müdürlüğü Yöre Oyunları Kız Ekibi, ile HEM Müzisyenleri İnegöl İlçesindeki programa, Geyve Koop Başkanı Ali Demir tarafından tahsis edilen ve Başkan Demir’in kullandığı araç ile gitti.

İnegöl – Kültür Parktaki tören alanında Dernek Yönetimi tarafından  karşılanan heyet, töreni kendilerine tahsis edilen yerde izledi.

“Anneler Günü Programı” – “Türk Dil Bayramının 736.Yılı” – “Hıdrellez Şenliği” Programı, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının birlikte söylenmesi ile başladı.

İnegöl Merkez Cami İmamı ve Mevlüt Ekibinin okudukları Kur’an-ı Kerim ve ilahiler, bereket duası ile sona erdi.

İnegöl ManavlarıDerneği Başkanı Erdoğan Kızmaz, kısa bir hoş geldiniz konuşması yaptı. İnegöl Kaymakamı Aziz İnci günün anlam ve önemini belirten bir konuşmasını tamamlayınca dostluk balonları salındı.

Geyve HEM Müdürlüğü Yöre Oyunları Ekibi sahnede ‘Geyve Yöresi Oyunları’ sergiledi. Geyve YKD Başkanı Namık Cihan bir selamlama konuşması yaptı ve İnegöl Manavları Derneği Başkanı Erdoğan Kızmaz’a başarı plaketi sundu.

Bursa CHP Miletvekili Turhan Tayan, güncel konuları kapsayan bir konuşma yaptı. Programı düzenleyen dernek yönetimi konuklarla hatıra fotoğrafları çektirdi.

Türkiye Muhtarlar Birliği Dernekleri Federasyonu Başkanı Bekir Kahyaoğlu, Geyve YKD Yönetiminin  programı izlediği masayı ziyaret ederek, konuklarını yalnız bırakmadı.

Dernek Yönetimi ve konuklar geleneksel çiftetelliyi oynayarak renk kattı. Geyve YKD Üyeleri çiftetelli oyununa katıldı ve gönüllerince eğlendi.

1.si gerçekleşen programın gelecek yıl ağalığını yapacak kişinin seçimi için sahneye çıkarılan keçi açık arttırma ile satıldı.

İnegöllü vatandaşların ve çevreden gelen konukların, kültür parkın yeşil çimenlerine serdikleri kilimler üzerinde sohbet ederek programı izlemeleri ve ikram edilen pilav-ayran-lokma tatlısını yerken keyif aldıkları gözlerden kaçmadı.

Geyve YKD Yönetimi, dönüş yolunda İznik İlçesinde mola vererek çarşı turu yaptı.

Geyve YKD Başkanı Cihan gezi ile ilgili açıklamasında: “YKD olarak kardeş derneğimizin daveti üzerine katıldığımız şenlikten keyif aldık. Aynı kültür motiflerini taşıyanlar arasında oluşan dostluk sunumları, insanları güçlü kılıyor. Kendini akrabalarının arasında hissediyorsun. Gezimizin oluşumunda desteklerini esirgemeyen saygın üyelerime, öğrencilerimizin velilerine, Geyve HEM Müdürlüğüne ve özellikle hep yanımızda olan, sınırsız destek sunan Geyve Koop Başkanı Ali Demir’e, Kaymakamımız  İdris Akbıyık ve Belediye Başkanımız Murat Kaya’ya şükranlarımı sunar, çok teşekkür ederim. İnegöl İlçesinde bizleri hiç yalnız bırakmayan, hep yanımızda olan NEW HOLLAND – Eryiğit Traktör ailesine ve Gen. Müdr. Erkan Uysal’a müteşekkirim, sağolsunlar.” Dedi.

 

 

 

 

GEYVEMEDYA FACEBOOK SAYFASI BEĞENME BUTONU-crop

 

 

 

Namık Cihan. Geyvemedya.com

 

2833 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle