Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Ocak 2013 | Alt Haberler, Ekonomi, Manşet

482909_149785948512626_11040055_n-cropGEYVE VERGİ DAİRESİ 31. Ocak itibari ile sona erecek olan 2013 yılı ilk bandrol taksidi ödemesi ve 6111 Sayılı Kanun Kapsamında Borçların Yapılandırılması hakkında ki ödemelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

6111 Sayılı Kanun Kapsamında Borçlarını Yapılandırmış Olup Cari Dönem Borçlarını Ödemeyen Mükelleflerin Dikkatine;

6111 sayılı Kanun’un 3 üncü maddesinin 9 uncu fıkrasında; “Maliye Bakanlığına bağlı tahsil dairelerince takip edilmekte olan amme alacaklarından yıllık gelir veya kurumlar vergilerini, gelir (stopaj) vergisi, kurumlar (stopaj) vergisi, katma değer vergisi ve özel tüketim vergisi için bu madde ile 2 nci madde hükmünden yararlanmak üzere başvuruda bulunan mükellefler, taksit ödeme süresince bu vergi türleri ile ilgili verilen beyannameler üzerine tahakkuk eden vergileri çok zor durum olmaksızın her bir vergi türü itibarıyla bir takvim yılında ikiden fazla vadesinde ödememeleri ya da eksik ödemeleri halinde belirtilen madde hükümlerine göre yapılandırılan borçlarına ilişkin kalan taksitlerini ödeme haklarını kaybederler.” denilmektedir.

Buna göre 6111 sayılı Kanun’a göre borçlarını taksitlendiren mükelleflerin yapılandırmalarının devamı için yapılandırılan borç taksitlerinin yanında CARİ DÖNEM BORÇLARI’nın da düzenli olarak ödenmesi gerekmektedir.Yukarıda zikredilen vergilerin ödeme vadesi;28.01.2013 tür.

Bu nedenle bağlı olduğunuz vergi dairesine müracaat ederek;

1- Cari dönem borçlarınızı ödemeniz veya,
2- “Çok zor durum hali” koşullarını sağlıyorsanız 6183 sayılı Kanun’un 48 inci maddesi kapsamında tecil talep etmeniz,

menfaatinize olacaktır.

MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ 31.OCAK SON GÜN

Her yıl Ocak ve Temmuz aylarında iki eşit taksitte ödenen motorlu taşıtlar vergisinin (MTV) 2013 yılına ilişkin birinci taksitinin ödeme süresi 31 Ocak 2013 Perşembe günü sona erecektir.
Motorlu taşıtlar vergisi mükellefleri, 2013 yılı motorlu taşıtlar vergisi birinci taksitini aşağıda yer alan ödeme yöntemlerini kullanarak ödeyebilirler;

• Kredi kartı ile Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının internet sayfasında (www.gib.gov.tr) yer alan İnternet Vergi Dairesi/Sık Kullanılanlar/Motorlu Taşıtlar Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme bölümüne giriş yapılarak,

• Anlaşmalı bankaların internet bankacılığını kullanarak veya doğrudan bankalara başvurarak,

• Motorlu taşıtlar vergisi yönünden mükellefiyet kaydının bulunduğu Vergi Dairesi Müdürlüğüne veya motorlu taşıtlar vergisini tahsile yetkili diğer Vergi Dairesi Müdürlüklerine başvurarak.

*Gelir İdaresi Başkanlığı internet sayfasından, ayrıca; kredi kartı ile geçmiş yıllar da dâhil olmak üzere Motorlu Taşıtlar Vergisi ve Trafik Para Cezası da ödenebilmektedir.

Hatırlatır iyi günler dileriz.Bol kazançlar.

GEYVE VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ.

1409 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle