Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 25 Ağustos 2015 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Yaşam

Umurbey’de Hatim Bayramı

geyve-umurbey-hatim-bayrami- (21)-cropGeyve ilçesi Umurbey Mahallesinde Hatim Bayramı yaşandı.

Geyve İlçe Müftülüğü tarafından ilçe merkezi ve mahallelerde açılan yaz Kur’an kurslarının sonuna gelinirken; Umurbey Mahallesinde açılan kursa katılan 08-14 yaş arası öğrenciler için hatim töreni yapıldı.

14 Öğrenci

Geyve’de Yaz Kur’an Kursunu başarı ile tamamlayarak Kur’anı öğrenen öğrencilerin hatim töreni bayrama dönüştü. Kurs öğretmeni İsmail Saatçi ve Hikmet Yar nezaretinde gerçekleştirilen Kur’an öğrenme kursuna katılan ve başarılı olup hatiplerini yapan 14 öğrenci için Umurbey Camisi’nde tören düzenlendi.

Gelenekler Yaşatıldı

Umurbey mahallesinde 14 öğrenci için yapılan hatim bayramında gelenekler unutulmadı. Hatim eden öğrenci sayısı kadar rahleler, aileleri tarafından özenerek süslendi. Hatim eden öğrencilerin okuduğu rahlelerin üzerine Kuran-ı kerim koyularak köydeki hatim geleneği yaşatıldı.

Umurbey Mahallesi Kur’an kursu öğrencilerinin hatim etme sevinçlerini yaşamaları nedeniyle düzenlenen etkinlikte konuklara pilav, kavurma ve ayran ikram edildi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

2879 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle