Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Nisan 2012 | Geyve, Gündem, Köyler, Manşet, Videolar, Yaşam

Umurbey Köyü Muhtarlığından ‘Kutlu Doğum’ Hayır Pilavı…

Geyve İlçesi Umurbey Köyü Muhtarlığı, ‘Kutlu Doğum Haftası’ Kutlamaları çerçevesinde, Köy Parkında hayır pilavı dağıttı.

Geyve Umurbey Köyü Kutlu Doğum haftası… ile geyvemedya

Köy Muhtarı Osman Önal bu konuda şu açıklamayı yaptı: ‘Kutlu Doğum Haftası’ Kutlamaları ile ilgili olarak, bizlerde köyümüzde bir hayır pilavı dağıtıyoruz. 2500 kişilik pilav hazırladık. Kırmızı etli bulugur pilavı ve tavuk etli bulgur pilavı olarak 2 seçenek sunduk ve irmik helvası ile dağıttık. Davetimiz gelen; Geyve Belelediye Başkanı Murat Kaya’ya, İlçe merkezinden gelen dostlarımıza, köylü komşularımıza teşekkür ederim.’

Köy Parkında dağıtılan pilav-helva-ayran ikramından sonra, köyün imam-hatibi İsmail Saatçı tarafından yapılan duaya tüm konuklar katıldı.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

2888 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Umurbey Köyünde Kutlu Doğum Hayır Pilavı için 1 yorum

  1. ADNAN DİNÇER dedi ki:

    Umurbey köyü hayır yarışında ve soyalleşme konusunda mükemmel bir yarış içerisinde.Tüm köylülerin yaptığı etkinlikleri gıpta ile izliyorum.Bey köyüne yakışır bir davranışlar içerisinde tüm beldeye örnek teşkil ediyorsunuz.Bu Türk milletinin özünde olan bir duygu düşünce ve idealin aksiyon olarak yansımasıdır.Muhtarı kutluyorum.Öğrencilerimizde bu duyguların geliştiğini ve yardımlaşmada yarıştıklarını orada görev yaptığımda gözlemledim.Ailelerinden aldıkları eğitimi mili miline uyguluyorlar.İleride mükemmel bir köy olacaklardır.Geyveye uzaklığı 5 km kadardır.Köye kadar yol boyu toplu konutlar ile bir yürüyüş parkuru ve dinlenme tesislerinin de yapılması ile mesire yeride olabilir.TÜM ÇEVRE KÖYLÜLERİNDEN BÖYLE BİR ÇALIŞMAYA ÖNCÜ OLMALARINI BEKLİYORUM.Köylülerinde yoların üzerindeki arsaları 1 er dönüm olarak parselleyip yerleşim yeri haline getirmeleridir.PİKNİK ALANLARI, MESİRE YERLERİ, OYUN VE DİNLENME VE park yerleri yapılarak tüm beldeye yaşam alanları kazandırmaktır.Dinlenecek ve piknik yapacak ve ailece gideceğimiz bir yer bulamıyoruz.Hem köyleri kalkındırmak ve göç alan bir GEYVE olmasına hizmet etmektir.Nice kutlu doğum haftaları kutlamak dileğimle.En drin saygılarımla.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle