Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 16 Nisan 2017 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

Geyve Sandık Başında,

Tarihi halkoylamasından ilk kareler

Türkiye’nin kaderini belirleyecek 2017 referandum sonuçlarına saatler kaldı kaldı.

Halkoylaması için bugün Geyve’de 35.172 seçmen bugün sandık başına gidiyor.Halkoylaması için Geyve ve mahallelerinde 133 sandık kuruldu. Seçmenler, beyaz üzerinde ‘evet’, kahverengi üzerinde ‘hayır’ yazılı pusulalarla tercihini yapıyor.

Geyve’de vatandaşlar sabah erken saatlerden itibaren oylarını kullanmaya başladılar. Oyunu kullanan vatandaşlar şimdiden referandum sonuçlarını merak etmeye başladı.Referandum sonuçları oy verme işleminin hemen ardından açıklanacak.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’da sabah saatlerinde oyunu kullananlar arasında yerini aldı. Başkan Kaya, Tepecikler Mahallesi 1117 nolu sandıkta oyunu kullanırken, Türkiye’yi şaha kaldıracak olan tarihi referandum için milletimiz sandık başına gidiyor.Gün birlik olma günüdür.Her vatandaşımız sandık başına gelsin oyunu kullansın. Bugün yapılan halk oylamasında vatandaşımızın tercihi ne olursa olsun saygı duymamız gerekiyor. 16 Nisan halk oylaması ilçemize, şehrimize, ülkemize ve islam coğrafyasına hayırlı uğurlu olsun” dedi

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

Tarihi halkoylamasından ilk kareler

2616 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle