Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 22 Ekim 2013 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, Sakarya, Siyaset

Geyve Protokolü Bakan Avcı’nın Okul Açılışına Katıldı. 

DSCF7281Serdivan’da orta ve ağır düzeyde zihinsel engelli çocuklar için yapılan Nilüfer Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi MEB  Nabi Avcı tarafından açıldı.

Sakarya Protokolünün Geniş katılım ile katıldığı özel  eğitim yuvası açılışına   Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Dokap Başkanı Ekrem Yüce  ile çok sayıda daire müdürü katıldı.

Bakan Avcı, “Dede ocağındayım, Serdivan’dayım ve böylesine güzel bir okulun açılışındayım. Milli Eğitim Müdürümüz çok güzel özetledi. Gerek eğitim alanında gerekse özel eğitim alanında yaptıklarımızı çok güzel özetledi. Bayram vesilesiyle Eskişehir’deki bayramlaşma törenindede söyledim. Bazı şeyleri özellikle gençlerimize zaman zaman ama başa kakmadan hatırlatmakta fayda var. Genç bir ülkü ve nüfusumuzun büyük bir bölümü 25 yaşın altında. Dolayısıyla eski Türkiye ile yeni Türkiye arasındaki farkları gençlerimiz yaşamadıkları için bilmezler bizim yaşadıklarımızı ski Türkiye’deki bir takım zaaflarıda onların yaşamasını istemeyiz. Türkiye övülesi bir başarıdır. Türkiye dünya ülkeleri arasında ve avrupa ülkeleri arasında engellilere sahip çıkma açısından çok örnek bir program yürütmüştür. Eğitim dışında bırakılan pek çok çocuğumuz, gencimiz bugün hükümetimizin sağladığı imkanlarla, sadece hükümetimizin değil sivil toplum kuruluşlarımızında ve bizzat engelli çocuğu olan ailelerinde konuya bakışı konusunda köklü değişimler ve dönüşümler olmuştur” dedi.

Bakan Avcı konuşmasının ardından okulun açılışını gerçekleştirerek protokol ile birlikte okulu gezdi.

Avcı açılışı yapılan okulun dersliklerini gezerek çocuklarla ilgilendi. Çocuklara çeşitli hediyeler veren Avcı zihinsen ve bedensel engelli öğrenciler sohbet etti.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı açılış programının bitmesiyle Serdivan’dan ayrıldı.

Foto:Mehmet ARIŞ-Geyvemedya.com

2449 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle