Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Haziran 2016 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Manşet, Sakarya, Teknoloji, üst Haberler

Güney’in Arıtma Tesisinde Sona Doğru

geyve-pamukova-atiksu-aritme-tesisi- (8)Geyve-Pamukova Atıksu Arıtma Tesisi’nde sona yaklaşıldığını açıklayan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Tesisimizin inşası şuanda tamamlandı ve su almaya hazır durumda. Atık sular en ileri teknoloji ile arıtılarak, ilçelerimizin doğal güzellikleri korunacak. Bu projeyle Sakarya Nehri Karadeniz’e daha temiz ulaşacak” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş, Geyve ve Pamukova’ya hizmet sunacak olan Pamukova-Geyve Atıksu Arıtma Tesisi’nde devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi. Rüstem Keleş, “Proje kapsamında 47 kilometrelik kanalizasyon şebekesi ve bir de atıksu artıma tesisi inşa ediyoruz. Toplamda 25 milyonluk yatırım ile güneyin altyapısını güvence altına alıyoruz. Arıtma tesisinde sona yaklaşıldı. Proje ile şehrin güneyinden Sakarya Nehri’ne endüstriyel ve evsel atıklar karışmayacak. Bölgenin atıksuları, ileri teknoloji ile arıtma işleminden geçerek doğal ortama deşarj edilecek” diye konuştu.

Su Almaya Hazır

Rüstem Keleş, “Alifuatpaşa’da 40 bin dönüm arazi üzerinde hizmet sunacak tesis ile Geyve ve Pamukova’nın tüm atıksularını, en ileri düzeyde arıtacak teknoloji ve kapasiteye sahip olacağız. Böylelikle şehrin güneyinden Sakarya Nehri’ne endüstriyel ve evsel atıklar karışmayacak. Tesisimizin inşası şuanda tamamlandı, su almaya hazır durumda. Mekanik aksam test ve denemeleri şuanda devam ediyor. Çevre düzenlemesi ve ağaçlandırma çalışmalarının da tamamlanması ile birlikte önümüzdeki aylarda tesisimizi devreye alacağız” ifadelerini kullandı.

25 Milyonluk Yatırım

SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “ Geyve ve Pamukova ilçelerinin atık sularını arıtacak olan tesis hem SASKİ hem de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uzaktan algılama sistemi ile düzenli olarak kontrol edilecek. Geyve’de şuanda inşası devam eden 47 kilometre uzunluğundaki kanalizasyon şebekesi de Atıksu Artıma Tesisimize entegre olacak. Toplamda 25 milyonluk yatırımımız ile bölgedeki çevre kirliliğinin önüne geçeceğiz. Atık suları en ileri teknoloji ile arıtarak ilçelerimizin doğal güzellikleri korunacak. Sakarya Nehri Karadeniz’e daha temiz ulaşacak” dedi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

 

1738 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle