Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 16 Nisan 2014 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, Yaşam

Müftülükten Kutlama Programı…

geyve müftülüğü-kutlu doğum haftası-kutlama-programı- (12)Geyve Müftülüğü,2014 Yılı “Kutlu Doğum Haftası” Etkinlikleri Çerçevesinde İl Genelinde İlk – Orta – Lise Öğrencileri arasında yapılan “Dini Bilgiler – Hadis Ezberleme – Şiir Yarışması “nda dereceye giren öğrenciler için Müftülük Toplantı Salonunda program düzenledi.

Toplantıya; İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Canbal, Şube Müdürleri Mehmet Doğan ve Davut Karamehmetoğlu, Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Program, İlçe Müftüsü Ali Erhun’un açılış konuşması ile başladı.

Müftü Erhun konuşmasında özetle şunları söyledi: ” Bu haftada Peygamberimizin doğum yıldönümünü kutluyoruz. Peygamberimiz, 20 Nisan 571 de Dünyaya geldi. O doğum gününü çeşitli etkinliklerle kutluyoruz. Onun gibi yaşamak bizim için en büyük hedeftir. Herkese, bu haftada yapılan etkinliklerle o yüce Peygamberimizi hatırlatma gayreti içerisindeyiz. Sevgili öğrenciler, sizler geleceğimizsiniz, sizin için ne yapılsa azdır. Bu yarışmaya gösterdiğiniz ilgi, sizin içinizdeki peygamber sevgisidir. İnsanlar yanlış yerlerde, yanlış adreslerde mutluluk arıyorlar. Mutluluk insanın içindedir. Ne kadar kutlu olmak istiyorsanız, o kadar Müslüman olursunuz. Huzur İslam’dadır, diğer şeyler geçici huzur verir. Ben de Peygamberimiz gibi olmak istiyorum diyorsanız, ezberlediklerinizi çevrenize okuyun.  Bilinçli insanlar olun. Dinimizi çok iyi bilin. Diğer ilimleri de çok iyi öğrenin. Yarım yamalak Müslüman olunmaz.”

Din Görevlileri; Murat Yurtoğlu (Tepecikler C. Müez.), Recai Avcı (Atapaşa C. İmamı), Mustafa Cener (Çiftlik C. imamı), Adem Al (Günhoşlar C. İmamı), Ali İşal (Hastepe C. Müez.), Hasan Şimşek (Merkez C. Gör.), Harun Çelik (Atapaşa Y.) oluşan ilahi gurubu, konuklara ilahiler sundu

Dini Bilgiler – Hadis Ezberleme – Şiir Yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödülleri, konuklar tarafından dağıtıldı.

Namık Cihan.Geyvemedya.com

2840 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve Müftülüğünden Kutlu Doğum Programı… için 1 yorum

  1. mehmet dedi ki:

    geyve ortaokulu yetimmi hocam fotoğrafları neden yok saygılarımla…

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle