Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 15 Mart 2017 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet

HÜKÜMET KONAĞI İNŞAATI BAŞLADI

Geyve yeni Hükümet Konağı İnşaatına Kurban kesilerek başlandı.

Geyve, 2016 yılında yapılan milyarlık ihaleler sonrası kamu yatırımı cennetine dönerken 2017 yılına da büyük Hükümet Konağı inşaatıyla başladı.

Geyve Tepecikler Mahallesinde bulunan arazi üzerinde geçtiğimiz ay ihalesi yapılan yeni hükümet konağı inşaatına başlandı.5 dönüm arazi üzerinde yapılacak olan yeni hükümet konağı 4 katlı olacak.

Kurban Kesildi

Geyve Yeni Hükümet Konağının inşaatına ilk kepçe vurulacak olması nedeniyle kurban kesildi. İnşaat sahasında düzenlenen programa Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Ak Parti ilçe başkanı Muhittin ırmak ile mütahhit firma yetkilileri katıldı.Kesilen kurban sonrası dua edilerek inşaatın temel kazım çalışması başladı.

Yıkım Kararı Alınmıştı.

İlçe Merkezinde bulunan Hükümet Konağı için 1999 depremi sonrası yapılan analiz sonuçları sonrası yıkım kararı alınmış ve yeni hükümet konağı için Tepecikler Mahallesindeki arazi uygun görülmüştü. Sakarya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından yapılan ihale sonrası bugün ihale uhdesinde kalan firma inşaata başladı.

Yatırımlar Devam edecek

Geyve Hükümet Konağı inşaatının kurban kesilerek başlaması nedeniyle düzenlenen programa katılan Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya;”Yeni Hükümet Konağımızın temelini açıyoruz. Kurbanını kestik. Rabbim nasip ederse ilçemize ve bölgemize yatırımlarımız devam edecek. Bu güzel yatırımın ilçemize kazandırılmasında büyük emeği geçen, Eski Bakanımız Sayın Ayşenur İslam’a, il Başkanımız Sayın Fevzi Kılıç ‘a, Sakarya milletvekillerimize ve özellikle Genel Başkan Yardımcımız değerli abim Sayın Şaban Dişli’ye teşekkür ederim” dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

6481 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle