Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 20 Haziran 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Fotoğraflar, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Geyve HEM’den Yılsonu Sergisi

HEM Yılsonu Sergisi…

Geyve Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen kursların yılsonu sergisi açılışı ve öğrenme şenliği yapıldı.Geyve Anadolu İmam Hatip lisesinde açılan sergide kursiyerlerin yıl boyu yaptığı muhteşem eserler sergilendi.

Geyve Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde düzenlenen programa; Kaymakam İlyas Memiş, Eşi Gülcan Memiş, Belediye Başkan V. Neşet Çakır, Belediye Başkanı Murat Kaya’nın Eşi Filiz Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, Milli Eğitim Şube Müdürü Yavuz Şengül, İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Doğan, bazı kurum amirleri, halk eğitim usta öğreticileri ile kursiyerler ve aileleri katıldı.

Açış konuşması Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Doğan tarafından yapılan programda Kaymakam İlyas Memiş de bir konuşma yaptı.

Kaymakam Memiş konuşmasında özetle; Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz tarafından başta okuma yazma, giyim üretim, el sanatları teknolojisi, ahşap boyama, bilişim teknolojileri, kişisel gelişim ve eğitim, başta karate olmak üzere spor, müzik ve gösteri sanatları, ormancılık, yabancı diller, çocuk gelişimi ve eğitimi gibi çok sayıda kurs açılmakta olduğunu; bunların halkımızın eğitimi hususunda önemli hizmetler ifa ettiğini, Geyve gibi köklü geçmişi zengin kültürü olan ilçemizin geleneklerinin yaşatılması gelecek nesillere aktarılmasında büyük katkıları olduğunu aynı zamanda ev hanımlarımızın kızlarımızın sosyalleşmesine bir araya gelmesine kaynaşmasına katkı sağladığını ayrıca aile bütçelerine katkı sağladığını ifade ederek önemli hizmetlerde bulunduğunu belirtti.

Program Saygı Duruşu sonrası birlikte  İstiklal Marşı söylenmesiyle başladı. HEM İşaret Dili Kursiyerleri İstiklal Marşını İşaret Dili İle sundu.Kutlama etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen “Helva Yarışması” ile başladı. Yarışmaya 19 yarışmacı katıldı. Yarışma sonunda; 1. Nursel Karadere (Un Helvası), 2. Havva Muştu (Un Helvası), 3. Gülsen Oğul (Uğmaç Helvası). Yarışma Jürisi; Arif Kemal Doğan( İst. Maslak Hilton Executive Chef), Muhammet Ançabay (Denizli Executive Chef) oluştu.

Program; Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce açılan kurslarda başarı sağlayan kursiyerlere protokol tarafından belgelerinin ve yarışmalarda başarı sağlayan kursiyerlere ödüllerinin takdim edilmesinin ardından, kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünlerinin sergilendiği stantların ziyareti ve ikramların ardından son buldu.

Namık Cihan/Geyvemedya.com

1962 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve HEM’den Yılsonu Sergisi için 1 yorum

  1. BAĞIMSIZ dedi ki:

    BAŞKANLİK VEKALETTE MERAK EDİYORDUK BAŞKAN BU SEL DE NEREDE DİYE EKSİK OLMAZDI BÖYLE DURUMLADA GÖRDĞÜKKİ DAHA ÖNMELİ BİR KONU İÇİN İSTANBULDA İMİŞ KUTSAL BİR GÖREV İÇİN ORADA OLDUĞUNDAN ÇOK SEVİNDİK

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle