Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Mayıs 2012 | Eğitim, Fotoğraflar, Geyve, Gündem, Manşet, Yaşam

Geyve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Kaymakamlık Kültür Merkezi ve Öğretmenevi Konferans salonunda “Karamanoğlu Mehmet Bey Şiir Okuma Yarışması” düzenledi. “Karamanoğlu Mehmet Bey Şiir Okuma Yarışmasına” Liseler kategorisinde Geyve Anadolu Lisesi, Geyve Ali Fuat Başgil Anadolu Lisesi, Geyve METEM ve Teknik Lise, Geyve Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Geyve Anadolu İmam-Hatip Lisesi ikişer öğrenci ile katıldı. “Karamanoğlu Mehmet Bey Şiir Okuma Yarışmasına” İlköğretimler kategorisinde ise Geyve İlköğretim Okulu, Alifuatpaşa Cemal Gürsel İlköğretim Okulu ikişer öğrenci ile Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu ise1 öğrenci ile katıldı.

 Yarışmanın jüri üyeliğini 22. Dönem Bursa Milletvekili ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu temsilciliğini yürüten Faruk ANBARCIOĞLU, Bursa Yörem TV, As TV, Olay TV’ de programlar hazırlayıp sunan ve Türkiye’de ilk şiir radyosunu kuran Sebahattin ABİ, Teknik Eğitim Vakfı(TEKEV) Bursa il başkan yardımcılığı görevini yürüten ve aynı zamanda İLESAM, Bursa Aşıklar, Yazarlar ve Şaireler Derneği (AYŞAD), Bursa Kent Konseyi Sanatçılar Çalışma Grubu gibi oluşumlarda yer alan Emin ZEYBEK yaptı.

 Şiir Yarışmasına İlçe Milli Eğitim Müdürü Beşir NALBANT, yarışmaya katılan okulların müdürleri ile öğretmen ve öğrenciler katıldılar.

 Yarışmada Liseler Kategorisinde Ali Fuat Başgil Anadolu Lisesi öğrencisi Yaren ERTÜRK birinci, METEM ve Teknik Lise öğrencisi Ebru Betül İNAL ikinci, Geyve Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencisi Kübra ULU üçüncü oldu.

 Yarışmada İlköğretim Okulları kategorisinde Geyve İlköğretim Okulu öğrencisi Buse Sertel birinci, Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu öğrencisi Binnaz BULUT ikinci, Alifuatpaşa Cemal Gürsel İlköğretim Okulu öğrencisi Selenay Borazan üçüncü oldu. Liseler kategorisinde birinci olan öğrenciye çeyrek altın, ikinciye gram altın, üçüncüye Mp4. İlköğretim kategorisinde birinci olan öğrenciye gram altın, ikinciye Mp4 hediye edildi.

 Yarışmaya katılan tüm öğrencilere jüri üyeleri kendilerinin şiir kitaplarını hediye ettiler. Şiir okuyan öğrencilerden etkilenen jüri üyesi Sebahattin ABİ Bursa da ki Yerel TV ve radyo programına dereceye giren ve mansiyon alan öğrencileri davet etti. Geyve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İrfan KARAÇAYIR Yarışmamada mansiyon ödülü alan öğrencilere ve diğer öğrencilere Mp3 hediye verileceğini belirtti. Ayrıca Şiir yarışmasının geleneksel hale getirilerek devam ettirileceğini söyledi.

 Yarışmada jüri üyeliği yapan şairler böyle bir organizasyona davet edilmelerinden dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek bu tür yarışmaların daima düzenlenmesini istediklerini belirterek seneye tekrar geleceklerinin sözünü verdiler.

2485 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle