Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 05 Kasım 2013 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, Videolar, Yaşam

GEYVE HALK OYUNLARI EKİBİ VE MUHTEŞEM DÖNÜŞÜ

geyve halk younları ekibi 319Geyve Yerel Kültür Derneğinin girişimleri sonucu tekrar bir araya gelen şampiyon halk oyunları ekibimiz tüm Geyvelilerin takdir ve beğenisini kazanmaya devam ediyor.

Geçmişte Yöremizin halk oyunlarını oynayarak şampiyon olan ekibin  Geyve Yerel Kültür Derneğinin önderliğinde yeniden bir araya gelerek Usta Öğretici ve müzisyenler  Ahmet İşsever – Gökhan Beştepe – Ali Şenol ve Refik Ulu dan oluşan ekibin çaldıkları müzikler ile Geyve yöresi  oyunlarını oynaması Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını izlemeye gelen vatandaşlarımızdan  büyük alkış almıştı.

Uzun bir aradan sonra yaptıkları çalışmalar ile tekrar bir araya gelen Halk oyunları ekibimizin Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sırasında oynadıkları oyunların videosunu değerli hemşerilerimizle paylaşıyoruz.

Geyve Yerel Kültür Derneği yetkilileri ;Geyve Yöremizin tanıtılması ve  fotoğraf ile videoların çekiminde desteklerinden dolayı gazeteci yazar M.Hamdullah Ergin’e teşekkür ederek,bu  kültürün bu oyunların bizlerin Geyvelilerin olduğunu belirterek  örfümüzün, kültürümüzün yaşatılması ve devam ettirilmesi adına açtığımız halk oyunları kursuna Geyvemizin  tüm gençlerini  bekliyoruz dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com


Geyve Yöresi Halk Oyunları -Geyve by geyvemedya

33

 

5531 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve Halk Oyunları Ekibimizin Muhteşem Dönüşü “VİDEO” için 2 Yorum

  1. kozanlı dedi ki:

    kara gözlüm ve zeybekler harici tipik yunan oyunlarına benzetilmeye çalışılmış.benzetmeye çalışanları kınıyoruz,bolu ,taraklı ,geyve yörüklerine,hiç bir zaman yunan kisvesi giydiremezsiniz,orjinali yanınızda onu modernize etmek adına toplumun kültürünü yozlaştırmayın.

  2. peluse dedi ki:

    ŞİŞT KOZANLI sen ne boş boş konuşuyorsun ne alaka yunan kisvesine benziyor diye bu oyun yıllardan buyana aynı oynanıyor çok biliyorsan gel olaya el at düzelt

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle