Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 25 Eylül 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sağlık, Sür Manşet, Yaşam

Geyve Devlet hastanesinde diyaliz ünitesi var doktor yok!

Geyve Devlet Hastanesinde en son açılan Palyatif Bakım ile önümüzdeki haftalarda açılması planlanan Fizik tedavi Ünitesine rağmen mevcut bölümlerde doktor olmayışı hastaları perişan ediyor.Diyaliz ünitesinde, diyaliz makinesine bağlı yaşamak zorunda kalan hasta ve yakınları sertifikalı doktor olmadığını belirterek doktor istediler..

Bir süre önce Diyaliz Ünitesi’nde tedavi gören 30 diyaliz hastası doktor bekliyor. Makineye bağlı yaşamak zorunda kalan ve diyalize giren hastalarına ise biri diyaliz sertifikası olan 3 hemşire hizmet veriyor.

30 diyaliz hastası var doktor yok..

Geyve Diyaliz Ünitesinde görev yapan 4 personel Geyve, Pamukova, Taraklı ve Göynük İlçelerinden gelen 30 diyaliz hastasına iki vardiya halinde hizmet verirken, Diyaliz Ünitesi hizmete girmesinden bu yana diyaliz doktoru atamasının hiç yapılmadığı geçici görevlendirmeler ile soruna çare bulunmaya çalışıldığı belirtiliyor.

Ayda bir defa doktor kontrolü..

Diyaliz hastaları ve yakınları, şu an Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi ve Yenikent Devlet Hastanesinden görevlendirilen 2 doktorun, ayda bir gün görevlendirildiği ifade ettiler.

Personele teşekkür edip sertifikalı doktor istediler..

Diyaliz hastaları ve yakınları Geyve Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesinde doktorun olmamasına rağmen hemşirelerin hastalarına çok iyi baktığını belirterek, bu duyarlı davranışlardan dolayı kendilerine teşekkür ettiklerini söylediler. Bir aydır doktor olmadığını belirten hasta yakınları bu sıkıntının biran önce giderilmesi gerektiğini, diyaliz makinesine bağlıyken aniden rahatsızlanan hastalara sorumlu hemşirenin müdahale etmek zorunda kaldığını doktor yolu beklediklerini belirttiler.

Hastane yetkilileri ise diyaliz ünitesinde görevlendirilen doktorların periyodik olarak hastaları kontrol ettiğini ifade ettiler.

İsmail ÇETİNTAŞ-Pamukovahalk

705 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle