Hoşgeldiniz  

admin | 26 Eylül 2011 | Firmalar, Hastaneler/Özel -resmi

Geyve Devlet Hastanesi

FİZİKİ YAPISI

Hastanemiz Sakarya Geyve İlçesi , Tepecikler Mevkiinde 4 katlı betonarme olarak 1972 yılında kurulmuş, 1974 yılında faaliyete geçmiş 50 yataklı Devlet Hastanesidir.

Yüzölçümü 23.000 m² olup, çam ağaçlarında oluşan küçük bir koruya sahiptir. Köyler dahil olmak üzere toplam 44.907 nüfusa 86 personel 18 Temizlik elemanı ile sağlık hizmeti vermektedir.

DOKTORLARIMIZ

Acil Hekimleri

  • Dr.İsmail KARADAYI
  • Dr.İsmail İNAN
  • Dr.Şükran SELLİ
  • Dr.Arif AYDIN
  • Dr.Serhat Kamil KOKULU’ dan oluşan doktor kadrosu ile hastanemiz çevre ilçelerden gelen hastalara da hizmet vermektedir.
ÇALIŞMALAR 2007 YILI ÇALIŞMALARIMIZ ( İlk 6 ay)
TOPLAM MUAYENE SAYISI 49625
YATAN HASTA SAYISI 443
AMELİYAT SAYISI 51
DOĞUM 45

DONANIM

ARAÇ: Hastanemizin tam donanımlı acil yardım ambulansı mevcuttur.

ACİL POLİKLİNİĞİ: Hastanemizin giriş katında küçük bir odada hizmet vermektedir. Toplu halde gelen acil vakalarda yetersiz kalmakta koridorda yapılan müdahale bilhassa başta çocuklar olmak üzere diğer poliklinik hastalarımızı olumsuz etkilemekte idi.

2006 yılında kaba inşası bitirilen acil ek binamızın Bakanlığımız ve Kaymakamlığımızın da katkılarıyla inşaatı bitirilmiş olup, 1 adet hasta muayene odası,1 adet acil müdahale odası,1 adet pansuman odası,1 adet EKG,Enjeksiyon odası ve 2 adet bayan ve erkek müşahade odası ile modern şartlarda acil hizmeti sunmaktadır.

AMELİYATHANE: Hastanemizin iki ameliyathanesi mevcuttur. Bir ameliyathane faal olarak çalışmaktadır. İkinci ameliyathanede lokal ameliyatlar (müdahaleler) yapılmaktadır. Mevcut anestezi cihazımız alınan otomatik ventilatör sayesinde otomatik hale getirilmiştir. Hastanemizde kapalı genel cerrahi, ortopedi ve kulak burun boğaz ameliyatlarının yapılmasını sağlayacak laparoskopi cihazı alımı gerçekleştirilmiş olup halkımızın hizmetine sunulmuştur. Böylece hastalarımız ameliyat sonrası ertesi gün taburcu olabilecek ve daha erken iyileşebileceklerdir.

LABORATUVAR : Hastanemiz zemin katında faaliyette bulunan laboratuarımızda hormon tetkikleri dışında her türlü tahlil yapılabilmektedir.

TOMOGRAFİ: Temin etmiş olduğumuz Philips TX 60 marka cihaz sayesinde veKaymakamlığımızın da katkılarıyla gerekli alt yapısını oluşturduğumuz tomografi odamızın ruhsat işlemleri başlatılmış olup, hastanemize Radyoloji uzmanında atanması ile birlikte hastalarımıza günün her saatinde bilgisayarlı tomografi hizmeti sunabilme imkanımız doğacaktır.

RÖNTGEN : Mide vb. gibi özellik arz eden filmlerin dışında her türlü film çekilebilmektedir.

DİŞ POLİKLİNİĞİ : Bir adet diş ünitesi ile hizmet devam etmektedir.

DİYALİZ ÜNİTESİ : Yeni açılan 5 yataklı diyaliz ünitemizin, ruhsat alma işlemleri tamamlanmış olup, SSK ve bağkur dahil bütün hastaların müracaatları kabul edilmektedir.

DOĞUM SERVİSİ : Yeni alınan hidrolik ayarlı doğum masası,radyan ısıtıcı, fetal monitör, dopler gibi cihazlarla bu servisin daha kaliteli hizmet vermesi sağlanmıştır.

ULTRASONOGRAFİ POLİKLİNİĞİ : Alınan renkli doplerli USG cihazı sayesinde hasta memnuniyeti sağlanmıştır. Tiroid Bezi (Guatr) Meme, tüm karın, yüzeysel USG ve Doppler Yapılabilmekte, Guatr, karaciğer, safra kesesi, idrar yolları, meme yüzeysel kitleler ve kadın doğum hastalıkları ve diğer birçok hastalık teşhis edilebilmektedir.

SANTRAL : Hastanemiz santrali günümüz şartlarına göre yeniden düzenlenmiş otomatik santral satın alınarak faaliyete geçmiştir.

HASTA ODALARI : Hasta odalarımız duyarlı vatandaşlarımızın da katkılarıyla tuvalet ve banyosu,televizyonu olan odalar haline dönüştürülmüştür. Tüm hastalarımız istedikleri zaman sıcak su ile banyo yapabilmektedir.

Hastalar giriş katına konulan plazma TV ve poliklinik kapılarına asılan LCD monitörler sayesinde yeni alının koltuklarda oturarak sıralarını takip etmeleri sağlanmış ve poliklinik önündeki karışıklıklar önlenmiştir.

  • Tam Otomasyon sistemine geçiş tamamlanmıştır
  • Hastane iç ve dış cephe boyaları yapılarak mutfak,hasta odaları koridorlar, merdivenler seramikle kaplanmıştır.
  • Yapılan anket sonuçları değerlendirilmiş, hasta ve yakınlarıyla yapılan görüşmelerden olumlu neticeler alınmış şikayetler değerlendirilmiş ve gerekli düzenlemeler yapılmaktadır.
  • Modern tıp anlayışına göre sağlık hizmetlerinin sunumunda etkinlik ve verimliliğin artırılması, hasta memnuniyetinin sağlanması, halkımıza çağın gereklerine uygun arzu edilen seviyede sağlık hizmeti sunmak hedefimizdir.
  • Hastanemizin elektrik kesilmeleri esnasında özellikle acil müdahale ve diyaliz hizmetlerinde ciddi sıkıntılar yaşanmakta idi. Bu önemli sorunumuz da alımını gerçekleştirmiş olduğumuz 255 KWA’lık jenaratör sayesinde elektrik kesilmelerinde hizmet sunumunu aksatacak hiçbir problem kalmamıştır.

Hekim açığımızın kapatılması,merkezi oksijen sistemine geçilmesi, , çevre düzenlemesi gibi ihtiyaçlarımızın en kısa sürede temini ile hizmetimiz daha da ileri seviyelere taşınacaktır.

2770 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle