Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 06 Aralık 2015 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sağlık, üst Haberler, Yaşam

BİR ALO YETİYOR

GEYVE-BELEDİYESİ-EVDE-BAKİM-HİZMETİ- (2)Belediyeye ait üç ambulans öncelikle hasta nakli için 24 esasına göre çalışıyor. Bakıma muhtaç hastalar için evde hizmet veren ambulanslar ülkede birçok belediyeye örnek oldu.

HASTA NAKLİ

Belediyeler ambulans hizmetini daha fazla hasta nakli için yapıyor. Geyve’de yapılan ise bunun bir adım ötesinde. 3 hasta nakil aracı 7/24 saat esasına göre çalışıyor. Ambulanslar sadece Geyve’ye değil komşu ilçelere de çağırıldığında tereddütsüz yardıma gidiyor. Pamukova ve Taraklı başta olmak üzere hasta nakli yapılıyor. Belediyenin araçları hasta naklini ücretsiz gerçekleştiriyor.

EVDE BAKIM HİZMETİ

Geyve Belediyesi’nin ambulansları evde bakıma muhtaç vatandaşların tedavilerinde de aktif rol alıyor. Belediyenin murat kayaambulanslarda görevlendirdiği sağlık memurları serum takma, damar yolu açma, enjeksiyon veya pansuman gibi konularda da bir telefonla olay yerine ulaşıyor. Geyve Belediyesi’nin başlattığı uygulama ülkenin birçok belediyesine ilham kaynağı oldu.

VATANDAŞ MEMNUN

Belediyelerin görevlerinin sadece asfalt atıp, yol yapmak olmadığına vurgu yapan Belediye Başkanı Murat Kaya “Üç ambulansımla bölgeme hizmet veriyorum. Bizim sosyal sorumluluğumuzda olduğunu düşünerek bu hizmeti vermeye başladık. Şimdi birçok belediye başkanı arkadaşıma projeyi, ambulansı nereden daha ucuza temin edebileceğini anlatıyorum. Halka hizmet için bu makamlardayız” dedi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

geyve-belediyesi-evde-bakim-hizmeti-

2994 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle