Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 16 Mart 2012 | Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Yaşam

 Geyve Belediye Başkanlığı tarafından, Kültür Hizmetleri çerçevesinde Kültür Merkezinde ‘Çanakkale’ konulu konferans düzenlendi.

Konferansa; Belediye Başkanı Murat Kaya, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Konferansı Murat Duman, ‘Çanakkale’ konulu konferansı 2 bölümde sundu. 1. Bölümde Çanakkale Savaşlarını sebep ve sonuçlarını aktardı, 2. Bölümde Çanakkale gezisini ender bilgiler eşliğinde sundu. Duman tüm konferansını slayt eşiliğinde tamamladı.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

 

 

 

1320 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

“Çanakkale Zaferi” Konulu Konferans için 1 yorum

  1. ADNAN DİNÇER dedi ki:

    Çanakkale Türk milletinin destanlaştığı ve yedi düvele karşı başlattığı kurtuluş mücadelesidir.Türk milletinin ikinci fetret dönemidir.1. si Çelebi Mehmetin, Yildirim Beyeazit’in, Timur’a yenilmesi ve esir edilmesinden sonra Osmanlının dirilişi.2.si ise M.KEMAL ATATÜRKK’ÜN başlatmış olduğu kurtuluş savaşıdır.Bu Çanakkalenin kazanılması ile bayraklaşmış ve destanlaşmıştır.Binlerce millet evladının can verdiği,şehitlik mertebesine ulaştığı kutsal topraklardır.Çanakkale olmasaydı bugün çocuklarımızın ismi ya Hans ,Abraham ,Co,moşe olacaktı.Dilimiz ve dinimiz değişecekti.Millet olma özelliğimiz yok edilecekti.Bu gün hala o günlerin acısını unutamayan milletler içimize fitne tohumlarını ekerek kardeşi kardeşe kırdırmaya çalışıyorlar.Artık milletimiz uyandı ve bu oyunlara gelmiyorlar.Şimdi şuurlu gençlik çığ gibi geliyor.Murat Duman KARDEŞİMİZDEN ALLAH RAZI OLSUN.Canakkaleyi ve o günün şartların krolonojik olarak gelişim sırasına ve yapılan tüm gelişmeleri slaytlarla duygusal bir tarzda anlatarak kalbimize nakış nakış işledi.İzleyenler göz yaşlarına hakim olamadı.Ağlamamak mümkünmü.Yaş sınırı 16 ya kadar düşen bir mücadelenin yapılması.TÜM MİLLET EVLATLARININ BİR KEREDE OLSA ÇANAKKALEYE GİDİP GÖRMELERİNİ İSTERİM.İyi bir rehber eşliğinde gidiniz.Böyle bir sunuma vesile olan belediye başkanı Murat KAYA’ YA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİM.Çanakkale tüm beyinlerde diri tutulmalıdır.Dost ve düşmanını tanıyacaksın.En derin saygılarımla.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle