Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 03 Ekim 2015 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Siyaset

Geyve Belediye Meclisi Toplandı…

geyve-belediye-meclisi-eylul-2015-toplantisi- (4)Geyve Belediye Meclisi, 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 20. maddesi gereği olarak gündemindeki maddeleri görüşmek üzere Belediye Meclis Toplantı Salonunda toplandı.

Toplantıya Belediye Başkanı Murat Kaya Başkanlık etti.

Gündemin görüşülmesine geçilmeden önce, MHP Meclis Üyesi Sebati Koçsar gündem dışı söz alarak şunları söyledi: ” Vatandaşlarımızın yaptığı şikayetleri sizlere açıklamak istedim. Pazar yerindeki esnaflar, Belediyenin gösterdiği yerlerinin dışına çıkarak yolları daraltmakta ve zor anlar yaşatmaktalar. Ayrıca tezgahlarını topladıktan sonrada iş yeri temizliklerini yapmadan ayrılarak yerlerini pis bırakmaktalar. Çarşı içi taş döşenmesi çalışmaların ne zaman başlayacağı da merak konusudur. Akülü engelli aracı bekleyenlere bir açıklamanız olacak mı.”

Belediye Başkanı konuşma sonunda, Belediye Zabıta Amirini çağırarak gerekli talimatları verdi ve anons yaptırdı. Taş döşemesinin de 05 Ekim 2015 te başlayacağını açıkladı. Akülü araçlarının sayısının arttırılmaya çalışıldığı ve en kısa sürede getirtileceği bildirildi.

Gündeme geçildi;

1. 2016 yılı Ücret Tarifeleri ile ilgili konu, 2016 yılı Bütçe Kararnamesi ve tasdiki, 2016 yılı Belediye Bütçesinin görüşülmesi ile ilgili konuların Bütçe Komisyonuna havale dilmesine O.B. ile karar verildi.

2.Mülkiyeti Belediyeye ait, Alifuatpaşa Mahallesi 3 pafta 37 nolu parsel ile ilgili imar komisyon raporu ve tadilatı O.B. ile kabul edildi.

3.Mahalle haline dönüşen köylerdeki tapu harici taşınmazlar ile ilgili olarak, encümen kararı ile yerel kimlik verilmesi ve denetlenmesinin sağlanmasına O.B. ile karar verildi.

Toplantının sonunda Meclisi Üyesi Neşet Çakır, bu gün doğum günü olan Meclis Üyesi Mehmet Doğru için hazırlattığı pastayı ikram etti. Doğru bu kibarlığı için neşet Çakır’a teşekkür etti.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

geyve-belediye-meclisi-eylul-2015-toplantisi-

3236 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle