Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 14 Ekim 2014 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Manşet, Yaşam

Geyve Ayvası Tescillendi..

geyve-ayvasi-tescillendi-Geyve Ayvası Tescillendi..

Sulu ve lezzetiyle fark yaratan Geyve Ekmek Ayvası marka olma yolunda hızla ilerliyor. Geyve Belediyesi ilçenin değerlerinden ayvanın marka tescilini yaptırmak için başvuru yaptı.

GEYVE AYVASI AYRI BİR KEYİF

Türkiyede ayva üretim merkezi durumunda olan Geyve sadece üretmekle kalmıyor, Geyve’ye has ayvanın yemesi de ayrı bir keyif veriyor. Geyve ayvasını marka yapmak için ilk adımı atan belediye festival ve bir dizi tanıtım etkinliği ile lezzetini dünyaya duyuracak.

İMZALAR ATILDI

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ile Türk Patent Enstütisi’nin yetkili firması Markatek yetkilisi Baki Demir Geyve Ayvası’nın tescilli marka olması için imzaları attılar. Belediye Başkanı Murat Kaya “Verimli topraklarda yetişen ayvamıza hak ettiği değeri görmesini sağlayacağız. Marka tesciliyle başlayan sürecin ardından herkes yediği lezzetli ayvanın Geyve’de üretildiğini bilecek” dedi.

FESTİVAL YAPILACAK

Geyve Ayvası’nın isim hakkını tescil ettirerek ilçede üretim yapan çiftçinin emeğinin karşılığını alacağını belirten Başkan Kaya “Ayvayı tanıtmak için bir dizi çalışmamız olacak. Festival bunlardan sadece birisi. Ayvadan yapılabilecek her türlü marmelat, içecek ve tüketim maddeleriyle ilgili ürünlerin üretilmesini sağlayacağız. Geyveli çiftçi ürettiği kaliteli ürünün piyasada hak ettiği saygıyı görmesini istiyor” dedi.

geyve-ayvasi-tescillendi-

1958 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle