Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 11 Ekim 2013 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, Yaşam

ATATÜRK İLKOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN KURBAN DAYANIŞMASI

Geyve Atatürk Okulu 4-B sınıfından kurban kampanyasına destek6Atatürk İlkokulu Öğrencilerinden Kurban Dayanışması

Geyve ilçesi Atatürk İlkokulu 3/B sınıfı öğrencileri biriktirdikleri harçlıkları ile yurt dışı kurban kampanyasına katıldı.

Öğrenciler biriktirdikleri harçlıklarını öğretmenleri Halil Yetiş ile birlikte ziyaret ettikleri Geyve Müftüsü Ali Erhun’a teslim etti.

Sınıf Öğretmeni Halil Yetiş; sınıf olarak kararımızı aldıktan sonra  Her gün harçlıklarınızın bazılarını kumbaraya atabilirsiniz dedim.  Onlar da o harçlıklarından bazı günler harcadılar, bazı günlerde de kumbaraya attılar. Harçlığın tamamını atan öğrenciler oldu. Biz de onların verdiği harçlıkları bir ay boyunca kumbarada topladık. Şimdide Müftümüze teslim ettik.. Öğrencilerimize teşekkür ediyorum dedi.

Geyve Müftüsü Ali Erhun; bu olaydan gerçekten çok etkilendiğini belirterek “Herşey çocuk iken başlıyor. Çocuklar kendileri küçük, ama yaptıkları işle büyük ruhlu olduklarını görüyoruz. Çocuklarımıza gereken değeri verirsek inanıyoruz ki güzel işler yapacaklardır.

Bu kampanya bunun en somut örneğidir. Çocukların bu davranışı benim ülkeyi, insanları daha çok sevmeme neden oluyor. Demek ki neslimiz iyi. Bu çocuklarımızda geleceğimizin güzel işaretlerini görüyorum. Atılan bu küçük adımlar, ileri de daha büyük adımlara dönüşecek. Öğrencilerimize teşekkür ediyoruz, bu davranışlarıyla bizleri mutlu ettiler. Allah yardımcıları olsun” diye konuştuktan sonra minik yardımsever öğrencilere hediye takdim etti.

3084 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle