Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Mart 2016 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, Sür Manşet

Geyve Anadolu Lisesinde “Kariyer Günleri “…

geyve-anadolu-lisesi-kariyer-günleri- (17)Geyve Anadolu Lisesinde düzenlenen Kariyer günleri devam etmekte.
Düzenlenen toplantının konukları; İlçe Cumhuriyet Savcısı Esra Gülcan ve İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Semih Songür idi.

Kariyer Günleri Çok Önemli

Okul Müdürü Fatma Sancaklı kısa konuşmasında: “Kariyer günleri toplantımıza katıldığınız için sizlere çok teşekkür ederim. Özellikle bayan savcımızın gelmesi benim için çok önemli, kız öğrencilerimizin her iş kolunda görev alabileceklerinin öğrenilmesinin-görülmesinin bir göstergesidir. Katılımlarınız için tekrar teşekkür ederim.” Dedi.

Hukuk öğrencisi olmak insana güven veriyor.

İlçe Cumhuriyet Savcısı Esra Gülcan konuşmasının başında kendi öğrencilik yılları anılarından örnekler verdi. daha sonra konuşmasında özetle şunları söyledi: “Hukuk Fakültesi mezunlarının hepsi savcı olmuyor. Hukuk fakültesi mezunları müfettişlik, kaymakamlık, avukatlık yapabiliyor. Adli-İdari Hakim olabiliyoruz. Hukuk öğrencisi olmak insana güven veriyor. Nerede nasıl davranacağınızı öğretiyorlar.Her olayda önce bizim haberimiz oluyor. İnsan ilişkilerinde sabırlı olmayı öğreniyorsunuz.” Savcı Esra Gülcan daha sonra yöneltilen soruları cevapladı.

Her doktorun bir hikayesi vardır

İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Semih Songür öğrenciler yaptığı konuşmasına, kendi öğrencilik anılarından örnekler vererek başladı. Öğrencilik döneminde yaşadığı sıkıntıları aktardı. Konuşmasında özetle şunları söyledi: ” Her doktorun bir hikayesi vardır. Meslek yaşantımda herkese eşit oranda ilgi duydum. İnsanda zeka, ilgi duyduklarına göre gelişir. Kendimizi, ilgi duyduğumuz meslek ile ilgili yönlendirelim. Son anda verilen kararların mantıklı olma şansı yok. Bizler, bir birimizi takip ederek öğrendik, sizler şanslısınız teknolojik destekleriniz var. Her mesleğin kendine göre zorlukları var. Seviyorsanız yaparsınız.” Başhekim Semih Songür daha sonra öğrencilerin yönelttiği soruları cevapladı.

Namık Cihan/ Geyvemedya.com

4265 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle