Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Aralık 2015 | Ekonomi, Geyve, Manşet, üst Haberler

GESOB’TAN BİLGİLENDİRME

geyve-esnaf-odası-genel-kurulu-18Geyve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Bulur  esnaf ve sanatkarlarımızın kullanımına sunulan yeni hazine destekli sıfır faizli kredi destekleri hakkında bilgi verdi.

Konu hakkında yapılan açıklamada;

16.12.2015 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile esnaf ve sanatkarlara iki yeni sıfır faizli kredi imkanı getirilmiştir.

Bu kredilerden birincisi kapsamında, esnaf ve sanatkarlar; makine,ekipman ve demirbaş alımları, iş yeri modernizasyonu veya hammadde  ve döner sermaye ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla 30.000 TL’ye kadar %100 faiz indirimli kredi kullanabilecektir.

Diğer yeni kredi imkanı sayesinde ise Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından sağlanan hibe ve faizsiz kredi desteğinden yararlananlar hariç olmak üzere; KOSGEB Girişimcilik Destek Programını bitiren, başvuru tarihinde 30 yaşını tamamlamamış olan genç girişimci esnaf ve sanatkarlar KOSGEB tarafından onaylanan projelerini Banka’ya sunmaları durumunda 100.00 TL’ye kadar % 100 faiz indirimli kredi kullanabileceklerdir.

2015 yılında başlayan ustalık belgesi sahibi girişimci esnaflar ile kaybolmaya yüz tutmuş meslek kollarında faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlara %100 faiz indirimli kredi imkanı da 2016 yılında devam edecektir.

Ayrıca tüm esnaf ve sanatkarlar mevcut durumda var olan %50 faiz indirimli kredi imkanından 2016 yılında da faydalanmaya devam edeceklerdir.

Söz konusu kredilerden faydalanmak için esnaf ve sanatkarlarımız Halkbank şubelerinde başvuru yapılabilecekleri gibi, Esnaf ve Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla da başvuru yapabileceklerdir, ifadeleri kullanılarak ayrıntılı bilgi için Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına müracaat edilmesi istendi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

esnaf kredileri faiz indirimi orani (1)

1630 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle