Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 16 Haziran 2011 | Eğitim, Gündem, Manşet


GENÇ YAZARDAN BÜYÜK BAŞARI…
Geyve Karaçam’lı 12 yaşındaki genç yazar Jale Nur Turgut; hayal gücüyle yazdığı ‘Son Yağmur’ adlı 210 sayfalık roman kitabı; okuyucuları tarafından büyük beğeni topluyor.

En büyük destekçisi ailesi

Yazarlığa 9 yaşında başlayan ve Türkiye’nin en genç yazarı unvanına sahip olan Geyve Şehit Recep Demir İlköğretim Okulu 7. Sınıf
öğrencisi Jale Nur Turgut; ‘Son Yağmur’ adını verdiği 210 sayfalık ilk resmi kitabını 47 günde yazarak, bir ilke imza attı.

Çok başarılı bir öğrencilik hayatı sürdüren ve aynı zamanda gitar eğitimi alan Jale Nur Turgut’un ilk kitabı kitapçılarda yerini alırken, eser okuyucuları tarafından büyük ilgi görerek, beğeni topluyor.


9 yaşında 3 deneme kitabı yazdı
Okuma yazma öğrendiği ilk günden beri devamlı kitap okuduğunu, bununla bitlikte her zaman yerli ve yabancı film izlediğini belirten
genç yazar Jale Nur Turgut; okuduğu kitap ve izlediği dizilerin kendisini hayal kurmaya teşvik ettiğini söyledi. 9 yaşından beri kendini geliştirmek için 3 ayrı kitap yazdığını ifade eden Turgut; sonunda ise ilk resmi kitabını yazmaya karar verdiğini söyledi.

Eleştirilere aldırmıyor
Tamamen hayal gücünü kullanarak yazdığı kitabında Amerika’da yaşayan 5 öğrencinin yaşamlarındaki değişiklikleri ve hayatlarını
anlattığını dile getiren Jale Nur Turgut; ikinci resmi kitabını da hazırlamaya başladığını söyledi.

Yabancı tarzda kitap yazdığı bazı kesim tarafından eleştirildiğini ifade eden genç yazar; tarzını hiçbir zaman değiştirmeyi düşünmediğini, ikinci kitabını da hazırlamaya başladığını söyledi.

www.sakaryarehberim.com

3760 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle