Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 02 Kasım 2017 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Köyler, Manşet, Sür Manşet

Genç Çiftçilere Küçükbaş Hayvanları Teslim Edildi

Genç Çiftçilere Küçükbaş Hayvanları Teslim Edildi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından “Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı” kapsamında Geyve İlçe Tarım Müdürlüğü yetkililerince 6 genç çiftçiye küçükbaş hayvan dağıtıldı. Bakanlıkça Romanya’dan tırlarla getirilen 220 koyunun dağıtımı Geyve Hayvan pazarı ile Akdoğan, Halidiye ve Demirler Mahallelerinde gerçekleştirildi.

Dağıtım töreninde Geyve ilçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hüseyin Saban ile Veterinerler Birol Aktürk ve Vahit Parlak da hazır bulundu.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca ” Tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve genç kırsal nüfusun istihdamına katkı sağlayacak kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik” uygulanan, Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklemesi hakkındaki tebliğe göre Geyve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne yapılan başvurular sonunda 21 i hayvancılık, 8 i bitkisel üretim olmak üzere 29 hibe destek projesi onaylanmıştı.

Genç Çiftçi Projelerinin Desteklemesi projesi kapsamında Geyve’de 21 hayvancılık projesinden 6 sını oluşturan Küçük Baş hayvan projesi kapsamında Akdoğan, Halidiye, Demirler Mahallerinde 6 aileye 220 koyun dağıtıldı. Geyve Hayvan pazarında gerçekleştirilen dağıtımda her aileye 35 i dişi 2 si erkek olmak üzere toplam 220 koyun dağıtıldı.

Geyve ilçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hüseyin Saban “2017 Yılı Genç Çiftçileri Destekleme Projesi Kapsamında bugün küçükbaş hayvan dağıtım töreninde bulunmaktayız.Proje kapsamında Küçükbaş hayvan desteği kapsamında 6 ailemize koyunlarını teslim ediyoruz. İnşallah bu genç çiftçilerimiz bunu büyüteceklerdir.Tamamı devlet tarafından hibe edilen projede 3 yıl boyunca hiçbir şekilde satmama ve başkasına devretmeme şartı getirilmiştir. Projenin verimli olması ve amacına ulaşması için tüm aşamalar proje yürütme birimimiz tarafından takip edilecek olup, projeden yararlanan çiftçilerin çok şanslı olduklarını, projenin kıymetini bilmelerini, hayvanlarına iyi bakmalarını, bu konuda mutlaka başarılı olmaları gerektiğini, hayvancılığın gelişmesinin Ülkemiz tarımı için çok önemli olduğunu, dağıtımı yapılan küçükbaş hayvanların genç çiftçilere, İlçemize ve Ülkemize hayırlı olsun” açıklamasında bulundu.

Koyunlarını teslim alan çiftçilerimiz memnuniyetlerini dile getirerek “Devletimize böyle bir destekten dolayı teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

4103 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle