Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Kasım 2013 | Alt Haberler, Manşet, Yaşam

Gelin ve damat düğün fotoğraflarını Marmaray’da çektirdi.

marmaray-da-dugun-fotografi-cektirdiler_87054_bAçıldığı günden bu yana vatandaşlardan yoğun ilgi gören Marmaray, bu kez de yeni evlenen bir çiftin düğün fotoğraflarına mekan oldu.

Daha önceleri Geyveli vatandaşların ilgi gösterdiği ve ulusal basına yansıyan fotoğraf kareleri ile gördğümüz Marmaray’da bu sefer Taraklı Akçapınar’dan olan yeni evli çiftin fotoğrafları ulusal basının gündem konusu oldu.

Marmaray’da düğün fotoğrafları çektiren Taraklı Akçapınar’dan genç çift, daha sonra Üsküdar-Yenikapı istasyonları arasında, deniz altından seyahat ederek, “asrın projesi”ni kullanan ilk gelinle damat oldu.Düğün törenlerinin ardından fotoğraf çektirmek için yer düşünen Ekrem (25) ve Behiye (25) Çetin çifti, bir arkadaşlarının önerisi üzerine Marmaray’da fotoğraf çektirme kararı aldı. Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’ndeki düğünlerinin ardından Marmaray’ın Üsküdar istasyonuna gelen çift, bol bol fotoğraf çektirerek, en mutlu günlerini kalıcılaştırdı. Genç çift, fotoğraf çekiminin ardından Üsküdar’dan Marmaray’a binerek, deniz altından Yenikapı istasyonuna gitti. Burada da bir süre fotoğraf çektiren gelin ve damat, vatandaşların meraklı bakışları eşliğinde Üsküdar istasyonuna döndü ve ardından evlerinin yolunu tuttu.Gelin ve damat, Marmaray ile yaptıkları yolculuk süresince vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Bazı vatandaşlar çifti alkışlarken, bazıları da cep telefonlarıyla fotoğraflarını çekti. Bu anı kalıcılaştırmak isteyen bazı yolcular ise çiftle birlikte fotoğraf çektirdi. 

TCDD GENEL MÜDÜR TEBRİK ETTİ

Bu arada, incelemelerde bulunmak için Üsküdar İstasyonu’nda bulunan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (Tcdd)Genel Müdürü Süleyman Karaman da çiftitebrik etti. Karaman, para takarakmutluluklar dilediği gelin ve damat ile hatıra fotoğrafı çektirdi.Bu arada TCDDgörevlileri de yolculuk boyunca yeni evli çiftin yanında bulunarak, yardımcı oldu. Damat Ekrem Çetin yolculuk esnasında AA muhabirine yaptığı açıklamada,fotoğraf çektirmek için önce başka bir yere gitmeyi düşündüklerini, ancak daha sonra Marmaray’da karar kıldıklarını söyledi.

marmaray-da-dugun-fotografi-cektirdiler_45741_b

“TARİHE GEÇTİK”

Evlendikleri gün, İstanbul Boğazı’nı deniz altından geçmenin kendilerine nasip olduğunubelirten Çetin, “Tarihe geçtik. Marmaray’da ilk yolculuğumuzu da yapmış olduk. Bazı kişiler, ‘arabanız yolda mı kaldı?’ diye sordu. Güzel oldu, mutluyuz” dedi.

Gelin Behiye Çetin isedüğün hazırlıkları nedeniyle açılış gününde Marmaray’a binemediklerini dile getirerek, “Hem Marmaray’ı görmüş hem de fotoğraf çekimi yapmış olduk. Çok güzelbir duygu. Çok mutluyuz. Başbakanımızateşekkür ediyoruz. Yol boyuncavatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Eğlendik, güzel oldu” diye konuştu.

5645 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle