Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 16 Ocak 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, Sür Manşet

GEDEP Projesi Kapsamında Diclehan’dan Konferans

ARAŞTIRMACI-YAZAR DR. ŞAKİR DİCLEHAN GEDEP PROJESİ KAPSAMINDA GEYVE’de KONFERANS VERDİ.

Geyve Kaymakamlığı tarafından İlçedeki okullarda milli, manevi ve ahlaki değerleri öğrencilere daha iyi kazandırmak amacıyla başlatılan “Geyve’de Değerler Eğitimi Projesi” (GEDEP) kapsamında konferans düzenlenmeye devam ediliyor.

Şair Sezai Karakoç’un hayatı ile ilgili ilk çalışmaya ve önemli eserlere imza atan Araştırmacı-Yazar Dr. Şakir Diclehan, Geyve Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda öğrencilere konferans verdi.

Kaymakam İlyas Memiş’in de katıldığı konferansta, Dr. Şakir Diclehan; Diriliş Neslinin mimarlarından Sezai Karakoç ve edebiyatımızın son asırdaki zirvelerinden Necip Fazıl Kısakürek hakkında bilgi verdi. Bu büyük üstatların eserlerini gençlerimizin okuması tavsiyesinde bulunarak, gençlerin milli manevi değerlere sahip olacağını ve hedeflerine daha kararlı adımlarla yürüyeceklerini söyledi.

Kaymakam İlyas Memiş; öğrencilerimize milli manevi ve ahlaki değerleri kazandırabilmek amacıyla okullarımızda yürütülen “Geyve’de Değerler Eğitimi Projesi” (GEDEP) kapsamında İlçemize teşrif eden Dr. Şakir Diclehan’a, öğrencilerimize vermiş olduğu önemli bilgilerden ve Necip Fazıl Kısakürek ve Sezai Karakoç gibi edebiyatımızın son asırdaki büyük değerleri hakkında paylaştığı güzel bilgilerden dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1554 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle