Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Eylül 2015 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Gaziler Günü Kutlandı…

geyve-gaziler-gunu-kutlandi- (6)Geyve İlçesinde Gaziler Günü, diğer bir ifade ile; “Yaşayan Kahramanlar Günü.” törenle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Büstü önünde düzenlenen “Gaziler Günü Kutlama Töreni”, İlçe Kaymakamı İlyas Memiş, Garnizon Komutanı J.Üstğm. Raşit Gökhan Civek,Belediye Başkan Vekili Neşet Çakır ve Geyve Muharip Gaziler Derneği Şb. Bşk. Ekrem Uysal’ın Atatürk Anıtına çelenklerini Sunmaları ile başladı.
Saygı Duruşu sonrası, İstiklal Marşı törene katılanlar tarafından birlikte söylendi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı; J. Astsb. Çvş. Fatma Dalgar yaptı. Dalgar konuşmasında özetle: ” Türk Milletinin her ferdi, yaşadığı hayatın geçmişte edinilen tecrübelerin bir sonucu olduğunu bilir. Bu bakış açısıyla gazilerinin ve şehitlerinin hatırasını canlı tutar. Onların yazdığı destanları sonraki nesillere aktarır. Böylece Türk olmanın şuurunu da çocuğuna aktarır…” Dedi.

Geyve Muharip Gaziler Derneği Şb. Başk. Ekrem Uysal konuşmasında özetle şunları söyledi: ” 19 Eylül Gaziler Günü; vatanı için canını ortaya koyarak savaşan ve gazilik onuruna erişen kahramanların şeref günüdür. Bu gün gazi olmanın gurur ve kıvancını bir kez daha büyük bir coşku ile yaşıyoruz…”

Geyve Milis Kuvvetleri Derneği Üyesi Mehmet Kazdal ” Bayrak ” şiirin, seslendirdi.

Şiirin seslendirilmesi ile Cumhuriyet meydanındaki tören sona erdi. Törene katılanlar birlikte Belediye Parkına geçti.
Parkta; “Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanlığı” tarafından hazırlanan madalya ve berat, Kıbrıs Gazisi Rasim Demir’e sunuldu. Gazinin Madalyası Kaymakam İlyas Memiş tarafından takıldı, Madalya Beratı da Garnizon Komutanı J.Üstğm. Raşit Gökhan Civek tarafından verildi.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

geyve-gaziler-gunu-

1804 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle