Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 29 Aralık 2011 | Gündem, Manşet, Sakarya

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Gar Meydanı düzenleme çalışmalarına başladı. Yürütülen çalışmalarla ilgili bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Şehrimizin daha güzel ve modern bir görünüme kavuşması adına yürüttüğümüz çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bilindiği gibi daha önce Uzun Çarşı ve Çark Caddesi üzerinde bir çalışma gerçekleştirmiştik. Orhan Camii Meydan projemiz de tüm hızıyla devam ediyor. Şimdi de Gar Meydanı çevre düzenlemesi çalışmasına başlıyoruz. Gar Meydanı çalışmamızın haricinde şehir merkezinde bir güzel çalışma daha gerçekleştireceğiz. Bu hizmetler tamamlandığında şehrimiz çok daha güzel bir görünüm ve daha modern bir kent hüviyetine kavuşacak” diye konuştu.

Işık ve ses gösterili havuz
Gar Meydanı’nda yapılacak çalışmalarla ilgili olarak da detaylar veren Başkan Toçoğlu, “Bugün Gar Meydanı’nda çalışmalara başladık. Bu çerçevede öncelikle meydanın zeminini yenileyeceğiz. Peyzaj çalışması sayesinde meydandaki yeşil alanlar genişleyecek, otomatik sulama sistemi kurup, aydınlatmalar yenilenecek. Ayrıca Gar Meydanı’nda ışık ve ses gösterisinin olduğu bir havuz olacak. Bir de vatandaşlarımızın oturup, dinlenebileceği oturma grupları yer alacak. Gar Meydanı yeni haliyle şehrimize daha çok yakışacak ve hemşerilerimizin büyük beğenisini kazanacak diye ümit ediyorum” dedi.

İstimlak çalışmaları devam ediyor
Gar Meydanı’nın diğer kısmında da istimlâk çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Meydanın diğer kısmının da bu çalışmaya dâhil edilmesi için yürüttüğümüz istimlak çalışmaları sürüyor. Eğer bu çalışma da olumlu neticelenirse bu bölgeyi de meydana dahil edeceğiz ve iyileştirme çalışmamıza burada devam edeceğiz. Mülklerin istimlak edilmesi için meclisimizin onayıyla İller Bankası’ndan borçlanma yetkisi aldık. İnşallah bu çalışmamız da kısa süre içinde tamamlanır” dedi.

952 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle