Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 07 Mayıs 2019 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Fırınlar da Ramazan Bereketi..

Fırınlar da Ramazan Bereketi..

Geyve İlçesinde Ramazan Ayının başlaması ile birlikte, iftar sofralarının vazgeçilmezi olan tırnak pidesi ve içli pide de sofralardaki yerini almaya başladı.

Ramazan’ın gelişiyle birlikte, Ramazan’la özdeşleşen pide de fırınların tezgahlarında satışa sunulmaya başlandı. Yumurtalı tırnak pideler sofralardaki yerini alırken, bir de içli pideler var ki, damak tadınıza göre hazırladığınız içlerle yapılan pidelerin keyfi ise bir başka oluyor.

RAMAZAN GÜZELLİĞİ

Bol susamlı, içli pide gibi çeşitleri ile tercihler sunulan pide yapımı farklı mekanlarda ki imalatlar ile satışta.Yıllardır Geyve’de fırıncılık yapan Külte kardeşler Fırınında da aynı heyecan devam ediyor. Fırında İftar yaklaşırken oluşan kuyruklar, ” Benim pidem çıktı mı?” sorularına verilen cevaplar ve ayak üstü oluşan sohbetler ise ayrı bir güzellik bu ayda.Ne çeşit olursa olsun ramazan pidesi, ramazan ayı iftar sofralarının olmazsa olmazı yerini korumakta.

YOĞUN ÇALIŞMA

Susamlı ve İçli pideleri hazırlayan Külte Kardeşler ramazanın her günü yüzlerce  içli pide hazırlıyor.Geyve’de Ramazan ayının gelmesiyle birlikte yoğun bir çalışmanın içine girdiklerini ifade eden Külte Kardeşler, Ramazan’da içli pidenin yoğun bir şekilde talep edildiğini ifade ederek, ramazan ayına özel verdikleri bu hizmetten vatandaşın büyük memnuniyet duyduğunu belirttiler.

FARKLI LEZZETLER ORTAYA ÇIKIYOR

Müşterilerinin evlerinde hazırladıkları kıymalı, kuşbaşlı, Kaşarlı veya sucuklu içlerini fırında pideye döşeyip pişirdiklerini söyleyen Külte kardeşler “Ramazan ayı münasebetiyle içli pideye vatandaşlar rağbet gösteriyor.Vatandaşımız hazırladıkları içleri bize getiriyor. Bizde Ramazan ayı boyunca müşterilerimize pide yapıyoruz. Müşterilerimiz oldukça memnun.Evlerde özenle hazırlanan pide içlerini bizde özenle hazırladığımız pide hamurlarıyla birleştiriyoruz.  Sonuçta ortaya herkesin beğendiği lezzetler ortaya çıkıyor. Herkes kendi damak tadına göre hazırladığı içleri getirdikleri için herkes hazırlanan pidelerden memnun. Birde Ramazan ayında çıkan pideler, dışarıdan alınan hazır pidelere hiç benzememekte. Bizlerin kullandığı hamurlarla onların kullandığı hamur lezzeti başka. Ramazan pidesinin yerini hiçbir pide tutmaz” diye konuştular.

NESİLDEN NESİLE

Vatandaşlar ise Külte Fırının verdiği hizmetten büyük memnuniyet duyduklarını dile getirerek, “Bizler hazırladığımız içlerle geliyoruz, iftara yakın bir saatte sıcacık pidelerimizle evlerimize gidiyoruz. İftar sofralarının vazgeçilmezlerinden olan içli pidelerin lezzeti bir başka oluyor. Ramazan ayında verilen bu hizmet Ramazan’ın tatlı keyiflerinden biri olarak çocuklarımıza da öğretiyoruz. Bizlerde çocukluğumuzda içli pideleri dört gözle beklerdik. Şimdi de çocuklarımız bekliyor. Bu Ramazan geleneği devam ettiği sürece, içli pide talebimiz devam edecek” dedi.

Namık Cihan/Geyvemedya.com

1808 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle