Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 02 Ocak 2017 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet

FERİDUN ESER’İN SON KİTABI: ‘‘TÜRK İSLAM MEDENİYETİNİN YILDIZLARI’’ ÇIKTI!

Geyve Anadolu İmam Hatip Lisesi Felsefe öğretmeni Feridun Eser’in son kitabı, Türk İslam Medeniyetinin Yıldızları, 2. baskısını yaptı. Daha evvel, 2011 yılında, Muhsin Yazıcıoğlu’nun teşvikleriyle Ankara’da kurulan, Eğitimde Birlik Derneği tarafından ilk baskısı yapılan ve büyük beğeni toplayan kitap, gözden geçirilerek, bazı ilavelerle geçtiğimiz günlerde ikinci baskısını yaptı.

Kitapta Türk İslam medeniyetinin temel şahsiyetlerinin hayat öyküleri, özlü sözleri, günümüze uzanan etkileri ve eserleri hakkında bilgiler yer almaktadır. Türk İslam kültür ve medeniyet tarihindeki, bilhassa, ehli sünnet çizgisindeki mezhep imamlarımızdan İmamı azam ve İmam Maturidi; din alimlerimizden muhaddis İmam Buhari ve İmam Gazali; tasavvuf önderlerinden Ahmed Yesevi, Abdülkadir Geylani, Ahi Evran, Yunus Emre, Hacı Bektaş Veli, Mevlana, Şahı Nakşibend Bahaeddin Buhari’nin ve Selçuklu veziri Nizam-ül Mülk hakkında bilgiler bulunuyor. Kitabın son kısmında Türk İslam alimlerinin bilim ve teknolojiye yaptığı katkılar, kısa ve özlü bir şekilde çarpıcı örnekler ve bilgilerle yer almaktadır. Kitap kültür ve medeniyet tarihimiz hakkında önemli ipuçları ve kuşatıcı bilgiler vermektedir.

Eser, ‘‘Kitabımız milli ve manevi değerlerimiz, medeniyetimizin kurucuları kabul edebileceğimiz büyüklerimizi konu ediniyor. İnsanlarımız, özellikle gençlerimiz, medeniyetimizin kurucularını iyi tanımalı, bilmeli ve anlamalı! Gençlerimiz, yabancı milletlerin kahramanlarını ve fikir babalarını değil kendi büyüklerimizi tanımalı, örnek almalı; şüphesiz bu, daha sağlıklı ve uygun bir tavır olur, diye düşünmekteyim. Her evde, her okulda, her kütüphanede bulunmalı; öyle bir kerelik okunup da bir kenara atılmamalı; tekrar tekrar okunmalı!… Milli ve manevi kimliğimizin, Türk İslam kültür ve medeniyetinin yeniden canlanması idealinde olan tüm insanlarımız için kitabımızın bir referans olmasını diliyorum. Rabbim, mahcup etmesin.’’ dedi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

2474 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Feridun Eser’in Yeni Kitabı Çıktı için 1 yorum

  1. mahmut yalçın dedi ki:

    İlçemizden çıkan bu değerli öğretmenimize destek olunması gerekir; bir program yapılsa hocamızın fikirlerinden yararlansak; yetkililer öncülük etse faydalı olur. Tebrik ediyorum.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle