Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Mayıs 2015 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve

FERİDUN ESER’DEN ERMENİ MESELESİ ÜZERİNE 2 AYRI KİTAP

FERİDUN ESER-ERMENİ-SORUNU-İlçemiz Geyve İmam Hatip Lisesi Felsefe öğretmeni Feridun Eser’in, 1915 Ermeni olaylarının 100. Yılı nedeniyle çıkardığı 2 ayrı kitap ülke genelinde dağıtım ve satışa sunuldu.

Kitaplar, internet üzerinden satış yapan birçok kitap satış sitesinden ve Salı gününden itibaren de ilçemiz kitapçılarından ve kırtasiyelerinden temin edilebilecektir.

Ermeni Örgütleri ve Faaliyetleri adlı kitap, Eser’in ilk kitabının yeni bilgi ve belgelerle güncellenmiş, genişletilmiş ikinci basımı olup Yason yayınlarınca basılmıştır. 100. yılında 100 Soruda 100 yılın Yalanı adlı ikinci kitap, Feridun Eser’in de katkıda bulunduğu bir diğer kitaptır ve EKSEN (Eğitimci Kamu Çalışanları Sendikası – Sivil Toplum Akademisi) tarafından bastırılmış ve dağıtıma sunulmuştur.

Feridun Eser, “Ermeni meselesi ülke meselesidir, milli bir davadır. Böyle bir meselede suskun kalmak doğru olmaz. Meseleyi kısaca özetleyecek olursak ABD’li Prof. Justin Mc Carthy diyor ki, Türk – Ermeni çatışmalarını Ermeniler başlattı ve bu olaylarda Türkler daha çok zarar gördü. Yine ABD’li Prof. Stanford Shaw diyor ki, Ermenilerin iddia ettiği gibi bir soykırım yoktur; Ermeni iddiaları yalandır. Prof. Norman Stone diyor ki, Ermenilerin ortaya koyduğu belgeler sahtedir, düzmecedir. 1981 yılında ABD – Beyaz saray’ın yaptırdığı resmi bir araştırmaya göre Ermenilerin öldürdüğü Türk sayısı 2.000.000 civarındadır ve ölen Ermeni sayısı ise 600.000 civarındadır. Buna benzer birçok bilgi ve belge gösteriyor ki Ermeni soykırımı yoktur; soykırıma uğrayanlar Türklerdir. Türkiye haklılığını anlatmaya devam etmelidir, kendi insanımıza anlatamadığımız gerçekleri dünya kamuoyuna anlatamayız. Ermenistan’ın ilk devlet başkanı Kaçaznuni bile hazırladığı raporda Ermenilerin yanlış yaptığını belirterek, özeleştiri yapmalarını istemiştir.“

feridun-eser-ermeni-faaliyetleri-ve-orgutleri--horz

1877 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle