Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 08 Haziran 2016 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Esnafın Ağaç Sevgisi…

geyve-santral-meydanina-cinar-dikildi- (3)Geyve İlçesinde, çarşı içi ve çevre meydanlardaki düzenleme çalışmaları tamamlandı. Çarşı içinde bulunan ağaçların çevrelerine, vatandaşların kullanmaları için de banklar oluşturuldu.

Çarşının büyük alanlarından birisi de; Şehit Şenol Kamış Meydanı (eski Santral Meydanı). Bu alanda da düzenleme-yenileme çalışmaları tamamlandı. Aynı uygulama bu alanda ki ağaçlara da yapıldı.

Alanın ortasında oluşan boşluğun kenarına çarşı esnafı fidan dikme talebinde bulundu. Orman İşletme Müdürlüğünden edinilen bir çınar fidanı, Belediye Fen İşleri Elemanlarının da yardımları ile bu bölüme dikildi.

Çevre esnafının sevincine-keyfine diyecek yoktu. Dikilen fidanın kazığını çaktılar, fidana sıra ile can suyu verildi.

Bir esnaf şu açıklamayı yaptı. “Bizler yıllardır sıcak yaz günlerinde, bizden önceki büyüklerimizin diktikleri ağaçların altında serinliyoruz. Bu saha bizlere biraz boş geldi. İleride gölgelensin istedik. Yıllar sonra bizlerden sonra gelenler de altında serinlerler. Destek olanlara eşekkür ederiz.”

Namık Cihan/Geyvemedya.com

2560 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Esnafın Ağaç Sevgisi… için 1 yorum

  1. dfsgqde dedi ki:

    esnafın canı sıkılıyor herhalde… ağaç sevgisi güzelde birde o esnaf araçlarını yolun ortasına koymasa daha güzel olmaz mı? insanlara zul ediyorsunuz… o yol tek şerite düşüyor. kaç kere kaldırıma çıkıp karşıdan gelen arabaya yol vermek zorunda kaldım. neyse …

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle