Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 06 Nisan 2014 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet

Eşme Mahallesi’nde Nöbet Değişimi

30.Mart sonrası Yeni Büyükşehir kanunu ile köy tüzel  kişiliği kaldırılan ve Geyve ilçesinin mahallesi olan Eşme Mahallesi yeni muhtarını seçti.

geyve-eşme köyü-muhtarlık-değişimi-hüseyin topuz-osman öztürk2Geyve ilçesi Eşme Mahallesi yeni muhtarı Hüseyin Topuz, 30 Mart 2014 mahalli idareler seçimleri sonrası 2 dönem muhtarlık yapan Osman Öztürk’ten,  86 oy farkı ile aldığı muhtarlığı düzenlenen  tören ile devir aldı.

Yatsı namazı çıkışında Eşme Mahallesi İmam-Hatibi Ahmet Taşçı’nın yaptığı duadan sonra, muhtarlık binası önünde eski yönetim ile yeni yönetime seçilenler birbirlerini tebrik ettikten sonra kalabalık cemaatin âminleri ile devir-teslim işlemine geçildi.

Eski Muhtar Osman Öztürk yeni seçilen muhtar ve azalara başarılar diledi.

Yeni seçilen Muhtar Hüseyin Topuz, yaptığı kısa konuşmada: “Bizlere oy veren/vermeyen tüm komşular ve arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ederim. 10 yıl aradan sonra tekrar bu göreve bizleri seçen halkımıza layık olmak için 7/24 saat halkımızın hizmetinde olacağımıza, adil ve dürüst bir yönetim sergileyeceğimize söz veriyorum.”dedi.  

Mustafa Hamdullah ERGİN

 

3371 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle