Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Kasım 2013 | Alt Haberler, Geyve, Yaşam

Engelli Ailelerine Bilgilendirme Toplantısı…

engelliler toplantı.4Geyve Belediye Başkanlığı ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından, “Engelli Aileleri İçin Bilgilendirme Toplantısı” düzenlendi.

“Saygın Tesisi”nde düzenlenen toplantıda; Geyve AKP Kadın Kolları Başkanı Aynur Gökdemir ve Üyeler, Belediye Meclis Üyesi F.Ayhan Yalçın, Sinem Ataoğlu, Geyve Engelliler Derneği Başkanı Özlem Baş konukları ile ilgilendi ve toplantının başarısı için çaba harcadı.

Toplantıya; Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, Engelli Hizmetleri Şube Müdürü Nuran İris ve Yeşim Merç, Geyve Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Pınar, Köy ve Mahalle Muhtarları, Engelli Aileleri katıldı.

Sakarya B.Şhr. Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Davut Yüce bilgilendirme toplantısı ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü olarak İlçelerdeki engelli ve engelli yakınlarına yönelik bilinçlendirme faaliyetlerini yürütüyoruz. Her hafta bir ilçemizde engelli kardeşlerimizle bir araya gelerek onların ve yakınlarının sıkıntılarını bire bir dinleyip, not alıp onlarla ilgili veri tabanı oluşturuyoruz. Sorun ve ihtiyaçları noktasında Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen ne ise onu yapmaya gayret gösteriyoruz. Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu hizmetler konusunda bilgiler aktarıyoruz. Devletimizin sosyal hizmet alanında ve engelliler alanında yapmış olduğu uygulamaları kendilerine anlatıyoruz. Hangi konulardan istifade edebilirler anlatıyoruz. İhtiyaç olduğunda kendilerini hastanelere taşıma noktasında refakatçilik yapıyoruz. Sağlık raporu alma konusunda bilgilendirme yapıyoruz. Engelli vatandaşlarımızın her zaman yanlarında olduğumuzu anlatmak için toplantılar yapıyoruz.”

 

 

 

 

Namık Cihan. Geyvemedya.com

 

1660 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle