Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 26 Ekim 2014 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Sakarya

EKSEN (EĞİTİMCİ KAMU ÇALIŞANLARI SENDİKASI) EĞİTİM SEN “ERMENİ OLAYLARININ 100. YILI – 2015” İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASINDA BULUNDU.
1959743_840409272677095_2160514753140490588_nEKSEN Eğitim sendikası Sakarya Şube Başkanı Buğra Kızılkaya ve Geyve temsilcisi Feridun Eser, 2015 yılının Ermeni olaylarının 100. Yıl dönümü olması münasebeti ile bir basın açıklaması yaptılar:
“Ermeniler, her yıl 24 Nisan günü sözde soykırım iddiaları ile Türkiye’ye karşı tüm dünyada karalama, soykırımla suçlama faaliyetleri yürütmekte; 24 Nisan haftasını soykırımı anma haftası olarak etkinlikler düzenlemekte ve ülkemize ve milletimize karşı bir kampanya yürütmektedirler. 2015 yılı, Ermeni olaylarının 100. Yılı olacaktır. Ermenilerin, çeşitli propaganda faaliyetleri ile ülkemizi karalama kampanyasına yoğun bir şekilde hazırlanmakta olduklarını biliyoruz. Bu sebeple, yetkililerden, ilgililerden, üniversitelerimizden, düşünce ve strateji merkezlerimizden, basın ve yayın kuruluşlarımızdan… üzerine düşeni yapmalarını, Ermenilerin başlatacağı kampanyalara hazırlıklı olmalarını, bu karalama kampanyalarını etkisiz hale getirerek, hakikatleri ortaya koymalarını bekliyor ve istiyoruz. Bu kapsamda biz de sendika olarak üzerimize düşeni yapacağız; üzerimize düşeni yapmak için de gerekli çalışmaları yapıyoruz. Biz diyoruz ki, kendi milletimize anlatamadığımız Ermeni soykırımı iddialarının gerçek yüzünü, dünya milletlerine anlatamayız; öncelikle bu meselenin hakikatini kendi milletimize anlatalım. Mesele, milli ve ciddi bir meseledir; geçiştirilemez; mesele, ülke bütünlüğüne yönelik bir meseledir. Haklı olduğumuz bir davayı, 100. Yılı fırsat bilerek aleyhimize esen rüzgarı değiştirme fırsatına çevirmeliyiz. Bu fırsat, kaçırılmamalı. Haklı olduğumuz davada sesimiz, daha gür çıkmalı; daha etkili ve çok yönlü etkinlikler düzenlemeliyiz. Kamuoyuna, ilgili ve yetkililere saygı ile duyurulur!”
EKSEN Eğitim Sen hakkında bilgi:
EKSEN (Eğitimci Kamu Çalışanları Sendikası) 2012 yılında kurulmuş, kendini, “Milli, Sivil, Katılımcı ve Manevi değerlere bağlı sendika” olarak tanımlamaktadır. EKSEN, sadece çalışanlarının hakları için kurulmuş bir sendika değildir. EKSEN, bir kültür ve medeniyet hareketidir. Biz, kültür ve medeniyetimizin esaslarına uygun bir duruş göstermeyi hedefliyoruz. Sadece hak arayıcılığı ve ücret isteyiciliği değil kültür sendikacılığı yapmayı hedefliyoruz. EKSEN, her yapılana karşı çıkan ve eleştiren, duruşu, salt muhalif bir sendika olmadığı gibi her yapılana destek olan ve haklı bulan, duruşu destekçi ve yandaş bir sendika da değil gerçekçi bir sendika olmaya kararlıdır. Çalışanlarımızı düşündüğümüz kadar devletimizin ve milletimizin çıkarlarını ve haklarını da düşünüyoruz. Yeni katılımlarla, üye sayımızın artmasıyla, sesimizin daha gür çıkacağına inanıyoruz.

1885 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle