Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 10 Eylül 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Eğitim-Öğretim Yılı Açılışı Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Açılışı Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Geyve ilçesinde 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı açılışı okullarda yapılan çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Geyve İlkokulu bahçesinde yapılan törene; Kaymakam İlyas Memiş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, İlçe Jandarma Komutanı J.Kd.Ütğm. Abdurrahman Evin, Geyve KYK Yurdu Müdürü Fatih Toydemir, Milli Eğitim Şube Müdürü Yavuz Şengül, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Doğan, okul müdürleri, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Geyve İlkokulu Okul Müdürü Resül Nasır Günbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan ve Kaymakam İlyas Memiş birer konuşma yaptı.

Kaymakam İlyas Memiş eğitim ve öğretim yılı açılış konuşmasında;

“Ülkemizin kalkınmasının, milletimizi geleceğe güvenle taşımanın, ekonomik, sosyal ve kültürel her alanda başarının temeli, eğitimden geçmektedir. Bunun için aziz milletimize yapacağımız en büyük hizmet ve yatırım, eğitimde kalite ve başarı olacaktır.

Çocuklarımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi, milli, manevi ve ahlaki değerlere sahip, milletine ve memleketine faydalı bireyler olması hepimizin ortak hedefidir. Çünkü iyi yetişmiş, ülkesini ve dünyayı tanıyan donanımlı nesiller, hem kendilerinin geleceği hem de ülkemizin ve dünyamızın geleceği açısından son derece önemlidir. Bunun için; idare, öğretmen, veli ve öğrenci koordinasyonunu en güzel şekilde tesis ederek çocuklarımızın başarılı bir şekilde eğitimini gerçekleştirmek için hep beraber gayret göstermemiz gerekmektedir.

Bu duygularla öğrencilerimizin ve tüm eğitim camiamızın ilköğretim haftasını kutluyorum. Yeni eğitim-öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Program; şiirlerin okunması, folklor gösterileri, okulun 4. sınıf öğrencilerinin yeni gelen 1. sınıf öğrencilerine hoş geldiniz çiçeği takdim etmeleri ve protokol üyelerinin sınıfları gezmesinin ardından sona erdi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

803 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle