Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Ocak 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, Sakarya, üst Haberler

Eğitim-Bir-Sen Geyve’de Toplandı

Eğitim-Bir-Sen Geyve’de Toplandı

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi ilçe teşkilat toplantılarına ara vermeden devam ediyor. Son olarak Geyve ilçe yönetimi ve okul temsilcilerinden oluşan yoğun bir kalabalık ile bir araya gelerek eğitim ve gündeme dair istişarelerde bulundular.

Eğitim-Bir-Sen Kurucu genel Başkanı Mehmet Akif İnan’ı anarak konuşmasına başlayan Şube Başkanı Murat Mengen; Medeniyet tasavvurunu bilgi ve düşünce eksenli birikimiyle ortaya koyan, çok yönlü kişiliğiyle yeni nesillere çığırlar açan, yazılarıyla düşünce dünyamıza burçlar diken, unutulmaz dizeleriyle Kudüs sevgisini diri tutan, öğretmenliğiyle hepimize rol model olan, sendikacılığıyla emek ve özgürlük mücadelemize hayat veren, tüm hayatını bir aydın sorumluluğuyla geçiren Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan’ı vefatının 18. yılında rahmetle ve minnetle anıyoruz dedi.

Mengen, Eğitim-Bir-Sen olarak genel merkezimiz öncülüğünde , Millî Eğitim Bakanlığı’na başvurarak, merkez ve taşra teşkilatında norm kadro açığı ile hizmet gereklerine göre belirlenen şube müdürlüğü, şef ve memur münhal kadroları için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları açılmasını talep ettik. Bilindiği üzere, Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında norm kadro açığı ile hizmet gereklerine göre belirlenen münhal kadrolar için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları yapılmaktadır. Bakanlık tarafından 2013 yılında şube müdürlüğü kadroları için, 2015 yılında ise şef ve memur kadroları için görevde yükselme sınavı gerçekleştirilmiş; söz konusu tarihlerden bu yana herhangi bir görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı yapılmamıştır.

Eğitim-Bir-Sen olarak, Ekim 2017 Kurum İdari Kurulu toplantısında, “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavları ivedilikle gerçekleştirilmeli ve en geç iki yıllık periyotlarla yinelenmelidir” talebimizi dile getirmiştik. Çalışma Raporu’nda talebimiz kabul edilerek gerekli çalışmaların başlatılması kararı alınmıştı.

Bu nedenle, Bakanlığa yazılı müracaatta bulunarak, merkez ve taşra teşkilatında norm kadro açığı ile hizmet gereklerine göre belirlenen şube müdürlüğü, şef ve memur münhal kadroları için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları açılmasını istedik şeklinde konuştu.

Toplantı sonunda Eğitim-Bir-Sen Geyve İlçe Temsilcisi Hasan Hüseyin Kurşun Şube Yönetimine ve toplantıya katılan okul temsilcilerine teşekkür etti.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1815 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle