Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 22 Mayıs 2013 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Videolar, Yaşam

“REÇETESİZ HAYAT” TARAKLI’da

6874817-4690Anadolu yu adım adım gezip asırlık çınarlarımızın yaşam ve beslenme alışkanlıkları üzerinden sağlıklı ve uzun ömrün sırlarını araştırdırılan Dr Yasemin Bradley ile Reçetesiz Hayat ta bu hafta Taraklı gösterildi.

Trt Haber ekranlarında yayınlanan Reçetesiz Hayat programı bu hafta Sakarya’nın tarihi ilçesi Taraklıyı gösterdi.

Taraklı’da yaşayan ve 86 yaşında olmasına rağmen motorunun üzerinden inmeyen, sağlığıyla parmak ısırtan Necip Bayraktaroğlu’nun sofrasından eksik etmediği, elma kurusu, badem, tarhana çorbası, ceviz ve yumurta sağlıklı bir hayat için hangi müthiş sırları barındırıyor? Sinirleri yatıştırıp, stresi ortadan kaldıran B vitaminleri Necip Dede’nin de baş tacı olan hangi yiyeceklerin içinde bolca bulunuyor? Necip Dede’nin baş tacı yumurtayı alırken nelere dikkat edilmeli, yumurtanın içindeki amino asitler vücudumuza hangi müthiş faydaları sağlıyor? Şeker hastaları meyve kurularını yerken nelere dikkat etmeli?   Tüm bu soruların cevaplarını Necip Dede’nin beslenme alışkanlıklarından hareketle Reçetesiz Hayat’ta gösterildi.

 Programın diğer asırlık çınarları ise 90’ar yaşındaki Mediha ve Saadet  nineler. Cildi güzelleştirip, kalp ve damar rahatsızlıklarını önleyen lezzet harikası somon döner tarifinin de uygulamalı olarak gösterileceği Dr. Yasemin Bradley ile Reçetesiz Hayat TRT Haber ekranlarında yer aldı.

3626 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle