Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Haziran 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler, Videolar, Yaşam

Doğançay ve Kızılkaya’da Büyük tehlike Atlattı.

İl genelinde gün boyu etkili olan yağış nedeniyle Geyve Boğazında yaşanan sel afatı sonrası derelerin debiside artış gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde Doğançay sapağındaki heyelan nedeniyle yolu kapanan ve büyük sıkıntılar yaşayan Mahalle halkı dün akşam yaşanan büyük bir afetide sıkıntısız halletti.Maksudiye sınırlarından doğan ve şelaleyide üzerinde barındıran Doğançay deresininde aşırı sağanak yağış sonrası debisi artarak taşma seviyesine geldi.

Geyve boğazının bir başka hırçın deresi Kızılkaya dereside aşırı yağışlardan nasibini aldı.Şiddetli yağış sonrası Kızılkaya deresinin de debisi anormal derecede arttı.

Ancak, Geyve’de son yıllarda yapılan dere ıslahı çalışmalarıda  bu yağışlarda faydasını gösterdi.Doğançay deresi ile Kızılkaya dereside geçtiğimiz yıl yatağı temizlenip, kenarları taş duvar örülmüştü.Yapılan ıslah çalışmaları ile dere yatağından taşamayan sel suyu Kızılkaya ile Doğançay Mahallesinede rahat nefes aldırdı.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

 

 

2278 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle