Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Ekim 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Din Görevlileri ve İmamlar Kahvaltıda Buluştu

1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla, din görevlileri ve imamlar kahvaltıda buluştu.

Geyve ilçesinde Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında İlçede görev yapan din görevlilerimize yönelik Müftülük tarafından kahvaltı düzenlendi.

Geyve Belediye Başkanı Murat KAYA’nın ev sahipliğinde Nehirpark Sosyal Tesislerinde düzenlenen programa Kaymakam İlyas Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya, İlçe Müftüsü Rahmi Yiğit ile ilçe merkezinde görev yapan din görevlileri ve emekli din görevlileri katıldı.

Programda Kaymakam İlyas Memiş konuşmasında özetle; İlçemizde görev yapan din görevlilerimizin birlik beraberliği, kaynaşması, emekli görevlilerin hatırlanması, camilerimizin ve din görevlilerinin sorunlarına farkındalık oluşturması bakımından bu programların etkili olduğunu ifade etti.

Camilerimizin hayatımızda, toplumumuzda ve geleneğimizde önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Kaymakam İlyas Memiş; Ecdadımız şehirleri inşa ederken cami merkezli planlayarak caminin öğrettiği ve temsil ettiği değerlerle hayatımızın şekillenmesini amaçlamışlardır. Camilerimizin dinimizin, değerlerimizin yaşatılmasında, birlik beraberliğimizin sağlanmasında büyük katkısı var.Camilerimiz ancak, görevinin şuurunda olan, bilgili, mesleğini seven,  dinine ve milletine hizmet etmeyi en büyük şeref sayan din görevlilerimiz, hocalarımız sayesinde hayatla içi içe olacak bu işlevini en güzel yerine getirecektir.” dedi.

Kaymakam Memiş ve Belediye Başkanı Murat Kaya; program sonunda  Camiler ve Din Görevlileri Haftası vesilesiyle tüm personelin camiler ve din görevlileri haftasını tebrik etti.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1005 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle