Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 22 Nisan 2017 | Alt Haberler, Gündem, Manşet, Sakarya, Spor, Videolar, Yaşam

Derik’te Buruk Sevinç

Derik’te buruk sevinç…

Sakarya’nın yiğit evladı Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk her etkinlikte her olayda ilçe halkı tarafından anılmaya devam ediyor. Derikspor şampiyon olup bir üst lige çıktığında da şehidimiz hatırlandı.

Birçok insanın gidip mesai, emek harcamak istemediği Mardin’in Derik ilçesi, yüreği vatan-millet sevgisi ile dolu insanların kahramanlıklarıyla anılıyor.

Sakarya’nın yiğit evladı Muhammed Fatih Safitürk ilçenin kaderini değiştirmekte kararlıydı. Hainler ilçe halkının kendi kendine yeter hale gelip, kendilerinden uzaklaştığını görünce şehit etmişlerdi yiğit Safitürk’ü. İlçenin ekonomiden spora, kültürel faaliyetlere kadar birçok alanda öne çıkmasını isteyen Safitürk şehit oldu ancak anısı hala ilçede yaşıyor.

İlçenin Amatör Küme’de mücadele eden takımı Derikspor sezona başlarken hedefini şampiyonluk olarak belirlemişti. Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk eksikleri, aksilikleri değil birlik içinde aile gibi olmaları durumunda hedefe ulaşılacağını söylemişti. Kaymakam şehit düştü ancak Derikspor ilçenin kaderini değiştirmekte kararlı yiğide verdiği sözü tutmayı başardı. Derikspor gelecek sezon BAL Ligi’nde mücadele edecek. Trabzon’lu hocası Şevket Özkanca, Kulüp Başkanı Ali Osman Tutal ve oyuncular bir olunca başarı yakalandı.

Play-Off müsabakaları sonrasında şampiyon olan Derikspor, statta küçük bir kutlama yaparken kupayı Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün ailesine getireceklerini açıkladı. Şampiyon maçlarına Muhammed Fatih Safitürk’ün fotoğraflı tişörtüyle çıkan Derikspor “İyiler ölmez sen hep kalbimizde yaşıyorsun”, “Sana verdiğimiz sözü tuttuk, mutluyuz gururluyuz, Kaymakamım” yazılı pankartlarla maça çıkan Derikspor’da şampiyonluğun coşkusu Muhammed Fatih Safitürk’ün derin acısı yaşanıyor.

Derikspor camiası Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk için video hazırlayarak yiğidi unutmadıklarını da gösterdiler

HABER VİDEOSU

4318 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle