Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Ağustos 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Köyler, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

Deprem Şehitleri Unutulmadı

Bağlarbaşı’n da Şehitlere Mevlit…

Geyve İlçesi Yukarı Bağlarbaşı Mahallesinde, 17 Ağustos Deprem Şehitleri için anma programı düzenlendi.

” Geyve Yukarı Bağlarbaşı Köyü Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği” tarafından düzenlenen “19. Geleneksel Deprem Şehitleri Anma Günü” ne vatandaşlardan yoğun ilgi.

Geyve Yukarı Bağlarbaşı Köyü Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Mükremin Savaş anma programı ile ilgili açıklamasında şunları söyledi: ” 17 Ağustos 1999 depreminde, bizim köyümüzden olup ta dışarıda yaşayanlardan oluşan şehitlerimiz vardı. Onların aileleri bu uygulamayı başlattı. Daha sonra bu anmaya birkaç kişi daha katıldı. Aile uygulaması olarak başlatıldı anmalar. Dernek bu anma ya el attı ve yapılan konuşmalar ile bunu gelenek haline getirdik. Her sene yardımseverlerin katkıları ile bu günlere geldik. Ayrıca eş dost ve yardımseverlerin katkıları ile camimizi de bitirdik ve ibadete başladık. gelen misafirlerimize de katılımları için çok teşekkür ederiz.”

Namaz öncesinde Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı, ilahiler söylendi. Namaz çıkışında konuklara etli pilav-irmik helvası-ayran ikramında bulunuldu.

Namık Cihan/Geyvemedya.com

1093 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle