Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 02 Haziran 2016 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, üst Haberler

Cumhuriyet’in Bilim Fuarı…

geyve-alifuatpasa-cumhuriyet-ortaokulu-bilim-fuari- (4)Geyve İlçesi Alifuatpaşa Mahallesinde bulunan Cumhuriyet Ortaokulunda açılan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarına ilgi yoğun oldu. Programı okul öğretmeni İhsan Açılan sundu.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının birlikte söylenmesinden sonra Okul Müdürü Yusuf Adil Bilgin bir açılış konuşması yaptı. Bilgin konuşmasında özetle: ” 210 Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulu öğrenci ile eğitime devam eden okulumuz ilk olarak Tübitak Bilim Proje çalışmalarına katılmaktadır. Projeler; matematik ve fen bilimleri olmak üzere diğer alanlarda da çalışmalar yapılarak hayata geçirilmiştir. Fuara toplam 42 proje katılmıştır. 42 projeyi 60 öğrencimiz 9 danışman öğretmenin nezaretinde çalışarak gerçekleştirdiler.” Dedi.

Projelerin sunulduğu serginin açılış kurdelesini İlçe Kaymakamı İlyas Memiş kesti. Kaymakam kurdeleyi kesmeden önce, proje üreten öğrencileri ve onlara destek olan öğretmenleri kutlayan kısa bir konuşma yaptı.

Kaymakam İlyas Memiş sunumu yapılan projeleri tek tek inceleyerek öğrencilerden bilgiler aldı. Fuar Açılış törenine katılan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tübitak Temsilcisi Alican Akdoğan da tüm projeleri inceledi. Açılışa katılanlar daha sonra da, Okul öğrencilerinin eserlerinden oluşan resim sergisini de gezdi.

Konuklara ikramlarda bulunuldu.

Namık Cihan/Geyvemedya.com

3308 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle