Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 21 Haziran 2011 | Gündem, Manşet, Teknoloji

Venüs – Coşkunlar Havai Fişekte Olağan Yangın Tatbikatı…

Geyve İlçesinde faaliyet gösteren Venüs – Coşkunlar Havai Fişek Fabrikasında, 6 ayda bir yapılan olağan yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Geyve Belediyesi İtfaiye Amirliği Ekipleri tarafından desteklenen tatbikatta, fabrika çalışanları performanslarını sergiledi.
İlk olarak; fabrika yemekhanesinde Fabrika Müdürü Murat Özdemir ve İlçe İtfaiye Amiri Ali Aslan tarafından teknik
bilgilerin genel tekrarı yapıldı. İşçilere evlerinde veya iş yerlerinde yaşayabilecekleri tehlikelerde yapacakları konusunda kısa bilgiler verildi, önce anlatılanların kısa hatırlatmaları yapıldı, yöneltilen sorular cevaplandı, fabrika içindeki yangına müdahale noktalarının kullanılması eğitimi verildi.

Daha sonra fabrika deneme sahasında, olası bir yangındaki söndürme çalışmaları sırasında yapılması gerekenler ile uyulması gereken kurallar uygulamalı olarak anlatıldı. Yakılan sembolik bir ateşin, söndürülme teknikleri işçiler tarafından uygulamalı olarak gösterildi. Yangın tüpü kullanım teknikleri uygulamalı olarak anlatıldı.

Son olarak verilen bir alarm ile işçilerin kendilerine ayrılan bölümlerde toplanmaları eğitimi yapıldı. İşçilerin iş yerlerini en kısa sürede terk ederek bölümlerinde toplanmalarının önemi anlatıldı.

Yapılan uygulamalı eğitim çalışmasında; fabrika çalışanlarının müdüründen işçisine kadar konuyu sahiplendikleri, aldıkları eğitimi özümledikleri ve tüm kurallara harfiyen uydukları ve uyguladıkları görüldü.

Başarılı geçen tatbikat sonunda Fabrika Müdürü Murat Özdemir tatbikata katılan işçilere duyarlılıkları için, İlçe İtfaiye Amirliği Ekibine katkıları için teşekkür etti. Uygulama, işçiler ile birlikte yemekhanede yenilen öğle yemeği ile sona erdi.

Namık CİHAN-geyvemedya.com

2354 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Çoşkunlar Havai Fişek’te Yangın Tatbikatı için 2 Yorum

  1. semih dedi ki:

    ya abi ben 2006 yılından beri çalışıyordum bu fabrikada bunlar hangi büyük yangında yapıldı 2007 yılında depo havaya uçtu itfaiye görevlisi bile kaçtı itfaiyeyi bırakıp yine iki üç kişi kalmıştık söndürmek için bırakın bu oyunları ya… hepsi yalan hangisi cesaret edip olay yerine gidebiliyor kimyagerlerin Murat Özdemir tek başına ne yapabilir sadece onun üzerine yüklemek yanlış bunca çalışmaları

  2. semih dedi ki:

    bikere işyerinde çalışan işçi kendi güvenlik önlemini tam almıyorki hep işçi güvenliği olsun işyerindeki kimyagerler çoban gibi akşama kadar onların başında olamaz

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle