Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 13 Haziran 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler, Yaşam

ÇKS Başvurularında Son Gün 30 Haziran

ÇKS kayıtlarının 30 Haziran 2019 tarihine kadar güncellenmesi gerekiyor.

Geyve İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hüseyin Saban, çiftçilerin 2019 üretim yılına ilişkin ÇKS başvurularının 30 Haziran 2019 tarihinde sona ereceğini ifade ederek, çiftçilerin mağdur olmamaları için başvuru dilekçesi ve belgelerini zamanında teslim etmeleri gerektiğinin altını çizdi.

Konu hakkında yapılan açıklamada; “Çiftçiler, 2019 yılına ilişkin ÇKS başvurularını  30 Haziran 2019 tarihleri arasında yapacaklardır.Üreticilerin, Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularını veya kayıt güncellemelerini yapabilmeleri için, istenilen belgelerle birlikte 30 Haziran 2019 tarihine kadar bağlı bulundukları İl / İlçe Müdürlüklerine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. ÇKS başvurusu bulunmayan üreticilerimizin yıl içerisinde mazot, kimyevi gübre, yem bitkileri, fark ödemesi… vb. gibi tarımsal faaliyetlere ilişkin desteklemelerden yararlanmaları mümkün değildir.

ÇKS başvurularında, üreticilerin ziraat odalarından “Çiftçi Belgesi” alma zorunluluğu bulunmaktadır. Üreticilerin 2019 yılı ÇKS başvurusu için il ve ilçe müdürlüklerine ibraz edecekleri çiftçi belgelerinde ‘2019 ÇKS başvurusu için geçerlidir’ ibaresinin yer almasına dikkat edilmelidir.

Üreticilerimiz Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS )başvurularını veya kayıt güncellemelerini yapabilmeleri için istenilen belgeleri İl/ İlçe Müdürlüklerinden temin edeceklerdir.

Çiftçilerimizin mağdur olmamaları için başvuru dilekçesi ve belgelerini zamanında teslim etmeleri önemle duyurulur.”

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

663 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle